Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2022

Holandská turistka to poriadne prehnala, pred bránou koncentračného tábora Auschwitz hajlovalaPoľská polícia zatkla 29-ročnú holandskú turistku, ktorá „hajlovala“ v niekdajšom nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz. ...Zdieľať
poland_auschwitz_72291 75d4bfd161244927892ebbc10864d23a 676x451 24.1.2022 (Webnoviny.sk) - Poľská polícia zatkla 29-ročnú holandskú turistku, ktorá „hajlovala“ v niekdajšom nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz. Ako referuje spravodajský web BBC, žena napokon vyviazla s peňažnou pokutou.


Holanďanka predviedla nacistický pozdrav zdvihnutou pravicou pred známou bránou do tábora s nápisom Arbeit Macht Frei (v preklade Práca oslobodzuje, pozn.). Tvrdila, že chcela iba zapózovať manželovi, ktorý ju fotografoval. Obvinili ju z nacistickej propagandy a prokurátori jej udelili pokutu, s ktorou súhlasila.

V minulosti sa už stalo, že v Poľsku zadržali cudzincov propagujúcich nacistickú ideológiu. V roku 2013 za podobný nacistický pozdrav v tábore Auschwitz odsúdili na šesť mesiacov väzenia s odkladom na tri roky a udelili pokutu dvom tureckým študentom.

V Auschwitzi v rokoch 1940 - 1945 zavraždili nacisti viac ako 1,1 milióna ľudí. Väčšina obetí boli európski Židia, ale aj Poliaci, Rómovia, ruskí vojaci a nemeckí politickí väzni. Väčšinu tiel v tábore spálili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holandská turistka to poriadne prehnala, pred bránou koncentračného tábora Auschwitz hajlovala © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kto bude novým talianskym prezidentom? Začali sa voľby bez jasného zoznamu kandidátov
<< predchádzajúci článok
Okresný súd rozhodol v prospech Rómov, boli vysťahovaní pod zámienkou odvozu odpadu z ich domov