Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2020

Holandsko žaluje Rusko za zostrelenie letu MH17, Moskva odmieta vinuHolandská vláda žaluje Rusko na Európskom súde pre ľudské práva za rolu, ktorú podľa nej zohralo pri zostrelení lietadla malajzijských aerolínií nad východnou Ukrajinou pred šiestimi rokmi. V piatok to ...Zdieľať
aptopix_ukraine 4b39686d98e14ce192a88cc75152d7f8 676x451 10.7.2020 (Webnoviny.sk) - Holandská vláda žaluje Rusko na Európskom súde pre ľudské práva za rolu, ktorú podľa nej zohralo pri zostrelení lietadla malajzijských aerolínií nad východnou Ukrajinou pred šiestimi rokmi. V piatok to oznámil holandský minister zahraničia Stef Blok.


Cieľom tohto kroku je podporiť individuálne súdne prípady príbuzných niektorých z 298 osôb, ktoré zahynuli, keď ruská raketa zem-vzduch typu Buk vystrelená z proruských oblastí na východe Ukrajiny zasiahla let MH17. Stalo sa tak 17. júla 2014. Boeing 777 práve smeroval z holandského Amsterdamu do malajzijského Kuala Lumpur.

Dosiahnutie spravodlivosti pre 298 obetí zostrelenia letu MH17 je a ostane najvyššou prioritou vlády,” povedal v tejto súvislosti Blok. “Dnešným krokom sme sa k tomuto cieľu ešte viac priblížili,” dodal.

Moskva opakovane odmietla, že by sa na zostrelení civilného lietadla podieľala. Medzinárodný tím prokurátorov vyšetrujúcich prípad však obvinil troch Rusov a jedného Ukrajinca z podielu na zostrelení lietadla a vraždy všetkých ľudí na palube.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holandsko žaluje Rusko za zostrelenie letu MH17, Moskva odmieta vinu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komisia navrhne vláde štyroch kandidátov na členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie
<< predchádzajúci článok
Zuzana Čaputová vyzýva vládu na reformy, Slovensko má po získaní eurofondov historickú šancu

Holandsko žaluje Rusko za zostrelenie letu MH17, Moskva odmieta vinu - diskusné fórum čitateľov