Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

24. januára 2020

Holandský motocyklista Edwin Straver zomrel na následky zranení po páde na Rely DakarHolandský motocyklový reprezentant Edwin Straver zomrel v piatok ráno v skorých hodinách, keď podľahol následnom zranení, ktoré utrpel pri minulotýždňovom páde počas Rely Dakar v Saudskej Arábii. ...Zdieľať
saudi_dakar_rally_straver_16578 1d8b4e84faa94c1b9ac94c51edfa674b 676x451 24.1.2020 (Webnoviny.sk) - Holandský motocyklový reprezentant Edwin Straver zomrel v piatok ráno v skorých hodinách, keď podľahol následnom zranení, ktoré utrpel pri minulotýždňovom páde počas Rely Dakar v Saudskej Arábii. Štyridsaťosemročný jazdec sa vážne zranil 16. januára, keď spadol v predposlednej 11. etape pretekov.


Stravera resuscitovali priamo na trati, záchranárom trvalo desať minút, kým sa mu obnovilo činnosť srdca. Následne ho previezli do nemocnici v Rijáde, kde vyšetrenia ukázali zlomeniny krčného stavca.

Pre Stravera to bola tretia účasť na Rely Dakar. Minulý rok skončil v celkovej klasifikácii na 30. mieste, rok predtým bol 49.

Holanďan nie je jedinou obeťou tohtoročnej edície tradičných pretekov. Portugalský motocyklista Paulo Goncalves zomrel v nedeľu na zástavu srdca.

Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa s Austrálčanom Tobym Priceom zastavil pri Goncalvesovi so snahou pomôcť Portugalčanovi, ktorý však prehral svoj boj o život.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holandský motocyklista Edwin Straver zomrel na následky zranení po páde na Rely Dakar © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kouč Ramsay oznámil nomináciu na Kaufland Cup, asistovať mu budú Petrovický s Országhom
<< predchádzajúci článok
Nemka Herrmannová v Pokljuke deklasovala súperky, Paulína Fialková netrafila päť terčov

Holandský motocyklista Edwin Straver zomrel na následky zranení po páde na Rely Dakar - diskusné fórum čitateľov