05. decembra 2010

Hološko znova rozhodol o triumfe Besiktasu

Slovenský futbalový útočník Fillip Hološko rozhodol gólom v 65. minúte o víťazstve Besiktasu Istanbul 1:0 nad úradujúcim majstrom Bursasporom v nedeľňajšom zápase 16. ...

holosko Filip HološkoFoto: SITA/AP ISTANBUL 5. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový útočník Fillip Hološko rozhodol gólom v 65. minúte o víťazstve Besiktasu Istanbul 1:0 nad úradujúcim majstrom Bursasporom v nedeľňajšom zápase 16. kola najvyššej tureckej dlhodobej súťaže Süper Lig. Besiktas tým odplatil tomuto súperovi prehru 2:3 z domáceho prostredia z predchádzajúcej sezóne. Hološko v nedeľu dostal v 40. min žltú kartu. Zaujímavosťou je fakt, že práve Bursaspor sa podľa médií z krajiny "polmesiaca" momentálne uchádza o služby slovenského kanoniera.

Hološko sa postaral o víťazný gól Besiktasu aj vo štvrtok v stretnutí 5. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA na pôde CSKA Sofia (2:1). Druhý zásah 26-ročného rodáka z Piešťan v tomto ročníku druhej najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže zároveň znamenal postupovú definitívu pre "čiernych orlov" do jarného šestnásťfinále.

DP: Djokovič zdolal Monfilsa, vyrovnal stav finále na 2:2