Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júla 2022

Homosexuálne páry vo Švajčiarsku majú dôvod na radosť, v krajine povolia sobáše rovnakého pohlaviaVo Švajčiarsku v piatok oficiálne vstúpilo do platnosti uzatváranie manželstiev v prípade osôb rovnakého pohlavia. Bohatá aplská krajina sa týmto pridala k mnohým ďalším západoeurópskym štátom, ktoré ...Zdieľať
gettyimages 478451042 676x451 1.7.2022 (Webnoviny.sk) - Vo Švajčiarsku v piatok oficiálne vstúpilo do platnosti uzatváranie manželstiev v prípade osôb rovnakého pohlavia. Bohatá aplská krajina sa týmto pridala k mnohým ďalším západoeurópskym štátom, ktoré už skôr umožnili takéto sobáše.

Občania rozhodli


Prvé manželstvá osôb rovnakého pohlavia vo Švajčiarsku prišli približne deväť mesiacov po tom, ako ich v národnom referende podporilo 64,1 % voličov.

Manželstvá partnerov rovnakého pohlavia dosiahnu rovnakú úroveň ako manželstvá heterosexuálnych párov, napríklad si budú môcť adoptovať deti.

Lesbické páry budú môcť využívať regulované darovanie spermií. Švajčiarsko v roku 2007 schválilo registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia.

V konzervatívnej krajine otočili


Švajčiarsko patrí skôr ku konzervatívnym štátom a dlho bolo jednou z mála krajín v západnej Európe, ktorá neuznávala manželstvá osôb rovnakého pohlavia.

Takýto postoj v Európe má ešte napríklad Grécko, Taliansko či mikroštáty Andorra, Monako a San Maríno. Väčšina krajín strednej a východnej Európy nepovoľuje manželstvá osôb rovnakého pohlavia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Homosexuálne páry vo Švajčiarsku majú dôvod na radosť, v krajine povolia sobáše rovnakého pohlavia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jaroslav Baška ohlásil kandidatúru na trenčianskeho župana, má podporu viacerých strán
<< predchádzajúci článok
Európa bude stáť pri Ukrajine tak dlho, ako to bude potrebné. Neprestaneme, kým nezvíťazíte, vyhlásila Von der Leyenová (video)