Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. mája 2020

Hornonitrianske inštitúcie cez pandémiu vzdelávajú a zabávajú on-lineHornonitrianske múzeum na sociálnej sieti oboznamuje verejnosť s rôznymi historickými faktami z hornonitrianskeho regiónu a o epidémiách, ktoré ľudstvo počas vekov napadli.Zdieľať
Hornonitrianske inštitúcie cez pandémiu vzdelávajú a zabávajú on-line

Krajské kultúrne inštitúcie hornonitrianskeho regiónu v čase pandémie nového koronavírusu fungujú pre svojich priaznivcov v on-line prostredí. Informovala o tom Sláva Gajdošíková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.


Úlohy zábavného a vzdelávacieho centra on-line plní Regionálne kultúrne centrum (RKC) Prievidza. "V čase pandémie sprístupnilo centrum verejnosti časť výstavy z minulého roka, venovanej jednej z najvýznamnejších osobností slovenských dejín - Milanovi Rastislavovi Štefánikovi," priblížila Gajdošíková. Záujemcovia si ju môžu prezrieť vďaka aplikácii vo forme rozšírenej reality na svojich smartfónoch a tabletoch a spoznať tak Štefánika ako astronóma, letca, politika i cestovateľa.

Pre milovníkov hudby a koncertov pripravilo RKC Prievidza spolu s portálom Čo dnes seriál Prievidzská hudobná scéna v rokoch 1990 až 2010. Mapujú tak históriu hudobnej scény a vývoj jednotlivých kapiel v regióne. "Na sociálnej sieti centra sa uskutočnila súťaž pre deti o najkrajší pozdrav starým rodičom. Dospelých zas pravidelne zásobujú informáciami o rôznych aktivitách a kultúrnych počinoch u nás aj v zahraničí," konkretizovala Gajdošíková.

Hornonitrianske múzeum Prievidza tento rok oslavuje 35. výročie svojho vzniku. V súčasnosti sa venuje vypracovávaniu projektov a zbierkovej činnosti. Na sociálnej sieti oboznamuje verejnosť s rôznymi historickými faktami z hornonitrianskeho regiónu a o epidémiách, ktoré ľudstvo počas vekov napadli.

"Hornonitrianska knižnica v Prievidzi pripravuje pre deti na každý týždeň zábavný Korona list s množstvom úloh. Pravidelne informuje na sociálnej sieti o aktivitách slovenských spisovateľov, určených pre deti, či už ide o on-line čítanie alebo vzdelávanie o gramatike," doplnila Gajdošíková. Pre študentov knižnica bezplatne pripravuje rešerše. Informuje tiež o voľne sprístupnených databázach knižníc, kde sú k dispozícii odborné aj vedecké publikácie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filipínec, ktorí vytvoril najničivejší počítačový vírus I Love You, oľutoval svoj čin
<< predchádzajúci článok
SuperStar 2020: Martina Koniariková a Giovanni Ricci. Ich najväčšie obavy sa nenaplnili a postúpili spolu

Hornonitrianske inštitúcie cez pandémiu vzdelávajú a zabávajú on-line - diskusné fórum čitateľov