Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2023

Horskí záchranári pátrajú po poľskom turistovi, utrpel aj vážny úraz nohy (video+foto)Štvrtým dňom v stredu vo Vysokých Tatrách pokračuje pátranie po zranenom poľskom turistovi. Päťdesiatnik je nezvestný od soboty večera. Priamo v teréne bolo v utorok nasadených 23 horských ...Zdieľať
obrazok whatsap 2023 09 24 o 18.35.45 676x380 27.9.2023 (SITA.sk) - Štvrtým dňom v stredu vo Vysokých Tatrách pokračuje pátranie po zranenom poľskom turistovi. Päťdesiatnik je nezvestný od soboty večera.


Priamo v teréne bolo v utorok nasadených 23 horských záchranárov spolu so šiestimi záchranárskymi psami, a to od skorých ranných hodín. Ako ďalej informovala Horská záchranná služba (HZS), zo vzduchu pátral po Poliakovi aj vrtuľník z letky Ministerstva vnútra SR.

Vážny úraz dolnej končatiny


Záchranárom sa podarilo prepátrať prevažne južné časti Baraních rohov, Snehového štítu, Malého Ľadového štítu, Ľadového štítu a Snehovej veže, rovnako aj skalné suťoviská.

Muž mal v sobotu schádzať sám z Ľadového štítu, keď si privodil vážny úraz dolnej končatiny a nedokázal ďalej pokračovať. S Poliakom sa podarilo záchranárom ešte vo večerných hodinách skontaktovať.

Pátracia akcia


„Potvrdil úraz, no nebol schopný uviesť svoju presnú polohu, ani nepotvrdil zaslaný lokalizačný link. Neskôr bol už jeho telefón nedostupný,“ opísala HZS.

Ešte v nočných hodinách preto záchranári rozbehli pátraciu akciu. Po mužovi pátrali v zlom počasí a silnom vetre do skorých ranných hodín. Ďalšie pátranie pokračovalo v nedeľu aj nasledujúcich dňoch, rovnako za asistencie leteckých záchranárov, kynológov, polície i letky ministerstva vnútra.
Zdroj: SITA.sk - Horskí záchranári pátrajú po poľskom turistovi, utrpel aj vážny úraz nohy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V byte bývalého premiéra nahlásili bombu. On to prežije, ale jeho deti si to nezaslúžia, napísal Heger
<< predchádzajúci článok
Požiar na svadbe neprežilo viac ako 100 ľudí, desiatky sú zranené (foto)