Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2023

Požiar na svadbe neprežilo viac ako 100 ľudí, desiatky sú zranené (foto)Najmenej 114 ľudí zomrelo a 150 ďalších utrpelo zranenia, keď sálu v severnom Iraku počas kresťanskej svadby postihol požiar. Informovali o tom miestne úrady, pričom varovali, že počet mŕtvych môže ...Zdieľať
correction_iraq_wedding_fire_57817 676x380 27.9.2023 (SITA.sk) - Najmenej 114 ľudí zomrelo a 150 ďalších utrpelo zranenia, keď sálu v severnom Iraku počas kresťanskej svadby postihol požiar. Informovali o tom miestne úrady, pričom varovali, že počet mŕtvych môže vzrásť.


Incident sa stal v provincii Ninive pri meste Mosul. Premiér Muhammad Súdání nariadil vyšetrovanie a požiadal ministerstvá vnútra a zdravotníctva, aby poskytli pomoc ľuďom postihnutým nešťastím.

O príčine požiaru na svadbe sa úrady zatiaľ nevyjadrili. Kurdský televízny kanál Rudaw však informoval, že ho mohla spôsobiť pyrotechnika.

Predstavitelia civilnej obrany, ktorých citovala Iracká tlačová agentúra, opísali exteriér svadobnej siene ako zdobený vysoko horľavým obkladom, ktorý je v krajine nezákonný.


Zdroj: SITA.sk - Požiar na svadbe neprežilo viac ako 100 ľudí, desiatky sú zranené (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horskí záchranári pátrajú po poľskom turistovi, utrpel aj vážny úraz nohy (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Holandsko dodá Ukrajine prvé stíhačky F-16 budúci rok, načasovanie závisí od výcviku pilotov