Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2012

Horskí záchranári ratovali zablúdených ľudí a unavené detiHorskí záchranári v nedeľu večer hľadali dvojicu zablúdených turistov. Turisti prechádzali Pieckami na vrch Suchej Belej, odkiaľ sa okruhom chceli vrátiť späť. Minuli odbočku, ...Zdieľať
horski zachranari POPRAD 7. mája (WEBNOVINY) – Horskí záchranári v nedeľu večer hľadali dvojicu zablúdených turistov. Turisti prechádzali Pieckami na vrch Suchej Belej, odkiaľ sa okruhom chceli vrátiť späť.


Minuli odbočku, pokračovali ďalej po lesnej ceste a po dlhom blúdení, až kým sa nezotmelo, sa znova dostali na Suchú Belú. Keďže nemali so sebou žiadne svetlo, požiadali o pomoc horských záchranárov.

Tí zablúdeného 35-ročného slovenského turistu s priateľkou našli a keďže neboli zranení zišli s nimi na Podlesok, odkiaľ sa spoločne vrátili do oblasti Piecok, kde mal tento pár zaparkované auto, informuje internetová stránka Horskej záchrannej služby.

Horskí záchranári pomáhali v nedeľu aj ďalšej skupine turistov, kde okrem štyroch dospelých bolo aj šesť detí vo veku od troch do desiatich rokov. Skupina začala svoju túru na Čingove, pokračovali na Tomášovský výhľad a ďalej na Letanovský mlyn.

O pomoc požiadali pri Kartuziánskom moste, keďže mali pred sebou ešte dlhú náročnú trasu a niektoré deti už boli značne vyčerpané. Horskí záchranári zviezli dvoch dospelých a dve deti vo veku tri a desať rokov k východiskovému miestu. Ostatní pokračovali v plánovanej trase samostatne.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia vyšetruje kúpu Malchárkovho domu
<< predchádzajúci článok
Grécke vládne strany utrpeli vo voľbách zdrvujúcu porážku

Horskí záchranári ratovali zablúdených ľudí a unavené deti - diskusné fórum čitateľov