Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2024

Hovorcu spoločnosti Meta odsúdili v Rusku na šesť rokov v trestaneckej kolónii za ospravedlňovanie terorizmuSúd v Rusku v pondelok v neprítomnosti usvedčil hovorcu americkej technologickej spoločnosti Meta, ktorá vlastní sociálne médiá Facebook ...Zdieľať
russia_meta_26017 9b4d11d8ffd546a997e5b9c0a4fe79ca 676x451 22.4.2024 (SITA.sk) - Súd v Rusku v pondelok v neprítomnosti usvedčil hovorcu americkej technologickej spoločnosti Meta, ktorá vlastní sociálne médiá Facebook a Instagram, z ospravedlňovania terorizmu.


Po krátkom procese mu pritom vymeral trest odňatia slobody na šesť rokov v trestaneckej kolónii a zakázal mu spravovať webové stránky na ďalšie štyri roky, informuje ruské nezávislé médium Mediazona.

Stone je v Spojených štátoch


Obvinenia voči riaditeľovi komunikácie v Meta Andymu Stoneovi, ktorý je v Spojených štátoch, podľa Mediazony vychádzajú z jeho vyjadrení v roku 2022 krátko po tom, čo Moskva spustila rozsiahlu inváziu na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineStone oznámil dočasné zmeny v pravidlách Meta pre nenávistné prejavy, aby umožnili „formy politického prejavu, ktoré by za normálnych okolností porušovali pravidlá, ako sú násilné prejavy, ako napríklad ‚smrť ruským útočníkom‘“.

Tiež však uviedol, že „vierohodné výzvy na násilie voči ruským civilistom“ zostanú zakázané.

Zablokovali Facebook aj Instagram


Ruské úrady to však využili na konanie voči Stoneovi a ďalším neidentifikovaným zamestnancom Meta, pričom vyhlásenie označili za „nelegálne výzvy na násilie a zabíjanie ruských občanov“.

Úrady tiež zakázali spoločnosť Meta ako extrémistickú organizáciu a zablokovali Facebook a Instagram v Rusku. Platformy sú však dostupné prostredníctvom virtuálnych privátnych sietí (VPN).

V apríli 2022 Rusko tiež formálne zakázalo vstup do krajiny generálnemu riaditeľovi Meta Markovi Zuckerbergovi.


Zdroj: SITA.sk - Hovorcu spoločnosti Meta odsúdili v Rusku na šesť rokov v trestaneckej kolónii za ospravedlňovanie terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skoro sto politických väzňov v Bielorusku má vážne zdravotné problémy a nedostáva sa im riadnej liečby
<< predchádzajúci článok
Pestovanie svedčí Zemi viac: Čísla nepustia, trvalá udržateľnosť si žiada obmedzenie príjmu mäsa