Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. júna 2023

Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektovMinisterka kultúry Silvia Hroncová nepočíta s tým, že by v Národnej rade (SR) SR nebola schválená zmena financovaniaZdieľať
rtvs_budova_nova007 676x451 7.6.2023 (SITA.sk) - Ministerka kultúry Silvia Hroncová nepočíta s tým, že by v Národnej rade (SR) SR nebola schválená zmena financovania Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).


Po stredajšom rokovaní vlády poznamenala, že zákon o RTVS v parlamente prešiel prvým čítaním s nadpolovičnou väčšinou hlasov poslancov.

Verí, že prejde i druhým čítaním. Za dôležité považuje skôr to, že v NR SR je podľa jej informácií pozmeňujúci návrh, ktorý by príspevok zvýšil z odporúčaných 0,15 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na 0,17 percenta HDP.

Hroncová je toho názoru, že takéto navýšenie by pomohlo nielen k stabilizácii verejnoprávneho telerozhlasu, ale aj k realizácii rozvojových projektov.


Zdroj: SITA.sk - Hroncová počíta so schválením zmeny financovania RTVS, navýšenie pomôže k stabilizácií aj realizácií projektov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oblasť Kachovskej priehrady bola plná mín, ktoré môžu plávať vo vode a sú hrozbou
<< predchádzajúci článok
Väčšina Európanov súhlasí s Macronovým názorom na Čínu a USA. Respondenti chcú sankcie pre Peking, ak bude dovávať zbrane Rusku