Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. júna 2020

Hutnícke fabriky zachráni iba prísnejšia politika Únie, Kremský hovorí o neférovej konkurenciiHutnícke fabriky na Slovensku môžu pred prudkým poklesom výroby a prepúšťaním zachrániť iba prísnejšie opatrenia Európskej únie (EÚ), najmä ekologické clá voči dovozu ...Zdieľať
if ussk_09 676x451 5.6.2020 (Webnoviny.sk) - Hutnícke fabriky na Slovensku môžu pred prudkým poklesom výroby a prepúšťaním zachrániť iba prísnejšie opatrenia Európskej únie (EÚ), najmä ekologické clá voči dovozu ocele z tretích krajín. To je totiž základný predpoklad oživenia dopytu a cien na trhu s oceľovými produktmi.


V reakcii na medializované informácie o problémoch v spoločnostiach U.S. Steel Košice a Železiarne Podbrezová to uviedol predseda výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO). Pre pokles odbytu v nich hrozí zánik tisícov pracovných miest.

Kríza oceliarskeho priemyslu sa v Európe v posledných mesiacoch prejavuje veľmi tvrdo. Potvrdzovať to má to aj nedávne odstavenie druhej vysokej pece v Košiciach, takže už naplno funguje iba posledná.

"Dôvodom je najmä neférová konkurencia ázijských dovozcov, ktorí nemusia dodržiavať rovnaké opatrenia na ochranu životného prostredia, ako európski producenti. Dokážu preto vyrábať oceľ podstatne lacnejšie a zaplaviť ňou globálny trh," poukazuje najsilnejšia vládna strana. Keďže USA dovoz ocele obmedzili, tlačia ju do Európy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hutnícke fabriky zachráni iba prísnejšia politika Únie, Kremský hovorí o neférovej konkurencii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruských diplomatov spájaných s kauzou plánovaného útoku jedom vyhostili z Česka
<< predchádzajúci článok
Vďaka spolupráci s Lidlom investovali milióny a vytvorili 100 pracovných miest

Hutnícke fabriky zachráni iba prísnejšia politika Únie, Kremský hovorí o neférovej konkurencii - diskusné fórum čitateľov