Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

27. februára 2019

Hygiena v posilňovniach: Ako sú na tom cvičiace strojeVýskumníci z FitRated odobrali vzorky z necelých 30 cvičiacich strojov a výsledky nedopadli najlepšie.Zdieľať
Hygiena v posilňovniach: Ako sú na tom cvičiace stroje

Na 6,5 ​​centimetroch štvorcových žijú milióny škodlivých baktérií. Tie môžu spôsobiť kožné problémy, zápaly, zápal pľúc a dokonca aj otravu krvi.

,,Ak sa údržba zanedbáva, baktérie sa množia. Predstavte si, ako keby ste si dlho podávali ruky so skupinou spotených ľudí," vysvetľuje Chelsea Freeburnová z FitRated.

Kde je najviac baktérií?

K najväčším semeniskom škodlivých baktérií patrí rotoped. Na ňom je v priemere 39krát viac baktérií ako na tácke zo školskej alebo závodnej jedálne. Bežecký pás zasa živí 74krát viac baktérií ako kohútik na verejných záchodoch.

Najhoršie ale dopadli činky: na tých je až 362krát viac baktérií ako na záchodovej doske.

Hoci analýza baktérií na cvičebných strojoch nedopadla dobre, hygienici nechcú ľudí od posilňovania odradiť, naopak: cvičiť sa v posilňovni dá, len by sa malo náradie pred každým cvičením utrieť špeciálnym prípravkom, ktorým disponuje už každá jedna dobrá posilňovňa. Čo sa týka šatní, nemalo by sa zabúdať na kovový nábytokšatňové skrine a ich údržbu, no a samozrejme čistotu sanitárnych zariadení.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodák z Medzeva Helmut Bistika vystavuje portréty vlastných celebrít
<< predchádzajúci článok
Cirque du Soleil je v Bratislave s predstavením Toruk-The First Flight

Hygiena v posilňovniach: Ako sú na tom cvičiace stroje - diskusné fórum čitateľov