Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

16. novembra 2021

Hygienici varujú pred nebezpečným výrobkom, môže vyvolať alergickú reakciu aj dermatitíduÚrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX (Rýchly výstražný systém pre nepotravinárske ...Zdieľať
gettyimages 1210380913 676x451 16.11.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX (Rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolný orgán vo Francúzsku. Ide o výrobok na zosvetlenie pokožky. Informoval o tom Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.


Ako uviedol ÚVZSR, výrobok značky NUTRICLAIR sa predáva v 250 mililitrovom balení, s číslom výrobnej dávky 1121 a krajinou pôvodu je Belgicko. Vo výrobku je v zozname zložiek uvedená látka hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, čo je v rozpore so zoznamom zakázaných látok v kozmetických výrobkoch.

Spomínaná látka je kožný senzibilizátor, ktorá môže vyvolať alergické reakcie alebo kontaktnú dermatitídu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred nebezpečným výrobkom, môže vyvolať alergickú reakciu aj dermatitídu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marius Jurgilas na Finweek Bratislava Conference: “CBDC nevnímam len ako odpoveď na krypto, ale aj ako samostatný fenomén.”
<< predchádzajúci článok
Skúsenosti Moniky Hilmerovej: Elektromobil je skvelou voľbou aj pre aktívnu rodinu

Hygienici varujú pred nebezpečným výrobkom, môže vyvolať alergickú reakciu aj dermatitídu - diskusné fórum čitateľov