Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2024

Iba desať percent Európanov verí, že Ukrajina dokáže Rusko poraziťZhruba dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu len desať percent Európanov verí, že Ukrajina dokáže Rusko poraziť. Za najpravdepodobnejší výsledok vojny považujú určitú formu „kompromisného ...Zdieľať
russia_ukraine_war_64394 676x451 21.2.2024 (SITA.sk) - Zhruba dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu len desať percent Európanov verí, že Ukrajina dokáže Rusko poraziť. Za najpravdepodobnejší výsledok vojny považujú určitú formu „kompromisného urovnania".

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Dokonca aj v rámci obyvateľstva najoptimistickejších krajín, a to Poľska, Švédska a Portugalska, vo víťazstvo Kyjiva verí len necelých 17 percent oslovených. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti YouGov, o ktorého výsledkoch informuje portál The Guardian.

Európa by mala Ukrajinu podporovať, aby pokračovala v boji, hlavne podľa názoru respondentov vo Švédsku (50%), Portugalsku (48 %) a Poľsku (47 %). Snahu o to, aby Kyjiv akceptoval urovnanie, podporujú najmä respondenti v Maďarsku (64 %), Grécku (59 %), Taliansku (52 %) a v Rakúsku (49 %).


Zdroj: SITA.sk - Iba desať percent Európanov verí, že Ukrajina dokáže Rusko poraziť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach sa pri príležitosti šiesteho výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny zišlo približne 3-tisíc ľudí (video)
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj pozval poľských lídrov na stretnutie o protestujúcich farmároch, na protestoch sa objavili transparenty velebiace Putina