Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2019

Iba pätina Američanov očakáva vďaka Trumpovej daňovej reforme úsporyIba pätina Američanov očakáva, že vďaka daňovej reforme zaplatia tento rok na daniach menej. Ukázal to prieskum, ktorý zrealizovala agentúra Reuters. Americký prezident Donald ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
New York 15. marca (TASR) - Iba pätina Američanov očakáva, že vďaka daňovej reforme zaplatia tento rok na daniach menej. Ukázal to prieskum, ktorý zrealizovala agentúra Reuters. Americký prezident Donald Trump pritom koncom roka 2017 presadil daňovú reformu s tvrdením, že má pomôcť najmä strednej triede.


Podľa prieskumu Reuters a inštitútu Ipsos, ktorý sa uskutočnil od 6. do 11. marca, približne 21 % opýtaných Američanov očakáva, že "daňová reforma im tohtoročné dane zníži". Zhruba 29 % z nich predpokladá, že na daniach zaplatia viac, 27 % uviedlo, že daňová reforma ich nijako neovplyvní a 23 % sa nevedelo vyjadriť.

Odpovede sa výrazne líšili v závislosti od toho, či išlo o stúpencov republikánov alebo demokratov, pričom stúpenci republikánov očakávali výraznejší benefit daňovej reformy. Z tejto skupiny ľudí 33 % očakáva nižšie daňové zaťaženie a 17 % počíta s tým, že na daniach zaplatia viac.

Naopak, v prípade stúpencov demokratov je optimistov len 8 %. Až 45 % anketovaných predpokladá, že daňová reforma im tento rok daňové zaťaženie zvýši.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko chce podporiť vyšší podiel domácich výrobkov v obchodoch
<< predchádzajúci článok
O prípad pacientky ležiacej na chodbe sa zaujíma ÚDZS i ombudsmanka

Iba pätina Američanov očakáva vďaka Trumpovej daňovej reforme úspory - diskusné fórum čitateľov