Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2019

Poľsko chce podporiť vyšší podiel domácich výrobkov v obchodoch



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 15. marca (TASR) - Vzťahy v rámci potravinovej vertikály medzi dodávateľmi a obchodníkmi musia byť korektnejšie a vyváženejšie, než sú dnes. Pomôcť tomu môžu aj ďalšie nástroje podobné tým, ktoré sa chystá zaviesť susedné Poľsko. Uviedla to Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).


Upozornila na to, že poľský premiér Mateusz Morawiecki predstavil plány, ktoré majú znížiť objem predávaných výrobkov pod privátnou značkou obchodných reťazcov. Rovnako chce Poľsko cez sprísnenú národnú legislatívu uzákoniť, aby minimálne polovica predávaných potravín v poľských obchodoch pochádzala od domácich výrobcov.

"Ak sa na Slovensku strhla vlna kritiky niektorých obchodníkov a záujmových skupín na parlamentom schválený zákon o neprimeraných vzťahoch v obchode s potravinami, ktorý okrem iného zavádza povinnosť umiestňovať minimálne 50 % slovenských potravín v letákoch, tak Poliaci sú odvážnejší a chcú ešte viac sprísniť podmienky predaja potravín na pultoch obchodných reťazcov," uviedol v reakcii na pripravovaný poľský zámer predseda SPPK Emil Macho.

Holéciová dodala, že poľská vláda pripravuje nové pravidlá predaja potravín v obchodoch aj napriek hrozbe, že môžu byť nakoniec v rozpore s európskym právom a fungovaním jednotného európskeho trhu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Výpadky produkcie vo Venezuele môžu spôsobiť problémy na ropnom trhu
<< predchádzajúci článok
Iba pätina Američanov očakáva vďaka Trumpovej daňovej reforme úspory

Poľsko chce podporiť vyšší podiel domácich výrobkov v obchodoch - diskusné fórum čitateľov