Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. septembra 2019

IBM a Fraunhofer Gesellschaft spoja sily vo vývoji kvantového počítačaAmerický koncern IBM a nemecká spoločnosť Fraunhofer Gesellschaft vytvoria partnerstvo s cieľom urýchlenia výskumu a vývoja kvantových počítačov.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Berlín 10. septembra (TASR) - Americký koncern IBM a nemecká spoločnosť Fraunhofer Gesellschaft vytvoria partnerstvo s cieľom urýchlenia výskumu a vývoja kvantových počítačov.


IBM prvýkrát privezie svoj kvantový počítač Q System One do Nemecka. Účelom spolupráce je vytvoriť výskumné spoločenstvo, ktorého cieľom bude podporiť schopnosti, znalosti a vzdelávanie pri práci s touto technológiou. Miesto, kde sa bude Q System One nachádzať, zatiaľ nie je určené, partneri ho majú nájsť do roka 2020.

Kvantové počítače by mali aspoň teoreticky byť vzhľadom na zásadne odlišný spôsob fungovania mnohonásobne rýchlejšie a výkonnejšie než bežné počítače. V súčasnosti však ide skôr o výskumné projekty, komerčné využitie je ešte vzdialené. Vedci si od kvantových počítačov sľubujú prielom v mnohých vedeckých disciplínach, napríklad pri vývoji nových liekov a umelej inteligencie alebo pri optimalizácii dodávateľských reťazcov v oblasti logistiky.

"Toto partnerstvo je ukážkovou iniciatívou v oblasti kvantových počítačov a rozhodujúci krok vpred pre nemecké výskumné zariadenia a spoločnosti každej veľkosti," povedal Reimund Neugebauer, prezident Fraunhofer Gesellschaft. Inštaláciu počítača IBM v Európe označil za "nevídanú". Pre Fraunhofer Gesellschaft sa tak otvárajú nové možnosti pri vývoji stratégií založených na výpočtovej technike.

Nemecká spolková vláda chce v nasledujúcich dvoch rokoch investovať do vývoja kvantových počítačov celkovo 650 miliónov eur. Cieľom je posunúť zásadné výskumné úspechy do aplikácií a zariadení, ktoré by uspeli na masovom trhu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Babiš vychvaľuje podpredsednícky post v EK pre Jourovú, ekonómovia nie
<< predchádzajúci článok
Poľsko na európskom súde vyhralo nad Nemeckom v spore o plynovod

IBM a Fraunhofer Gesellschaft spoja sily vo vývoji kvantového počítača - diskusné fórum čitateľov