Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2011

ICC žiada odpovede v súvislosti s Kaddáfího synomSudcovia Medzinárodného trestného súdu (ICC) vyzvali nových vládcov Líbye, aby ich bezodkladne informovali, kedy a či vôbec im plánujú odovzdať zatknutého syna Muammara Kaddáfího Sajfa al-Isláma. ...Zdieľať
bez nazvu HAAG 7. decembra (WEBNOVINY) - Sudcovia Medzinárodného trestného súdu (ICC) vyzvali nových vládcov Líbye, aby ich bezodkladne informovali, kedy a či vôbec im plánujú odovzdať zatknutého syna Muammara Kaddáfího Sajfa al-Isláma.


Súd v utorňajšom vyhlásení uviedol, že chce vedieť, či Sajfa zatkli na základe ním vydaného zatykača a či je pravda, že ho držia v izolácii. ICC tiež požiadal Líbyu o dovolenie, aby sa mohol ich súdny zapisovateľ alebo predstaviteľ stretnúť so Sajfom a aby mohol súdny expert preskúmať jeho fyzický a duševný stav.

Na Kaddáfího, jeho syna Sajfa al-Isláma a bývalého šéfa tajnej služby Abdulláha al-Sanúsího vydal ICC 27. júna zatykač pre podozrenie z páchania zločinov proti ľudskosti počas potláčania povstania proti ich režimu.

Po zatknutí Sajfa 19. novembra líbyjská Dočasná národná rada uviedla, že ho chce súdiť na líbyjskej pôde. V súčasnosti syna zvrhnutého líbyjského vodcu zadržiavajú v južnom meste Zintán.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gréci schválili rozpočet na rok 2012, vyhli sa bankrotu
<< predchádzajúci článok
Pri diaľnici D1 medzi Brnom a Prahou sa pohybuje kengura

ICC žiada odpovede v súvislosti s Kaddáfího synom - diskusné fórum čitateľov