Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. augusta 2021

Ide to aj bez dopingu a naše medaily sú toho dôkazom, odkazuje šéf Ruského olympijského výboruMedaily našich športovcov sú najlepšia odpoveď pochybovačom, ktorí verejne kritizovali účasť Rusov na olympijských hrách v Tokiu. Tieto slová patria šéfovi Ruského olympijského výboru Stanislavovi ...Zdieľať
tokyo_olympics_tennis_52166 0c16e428f9d54e6fae9fa056d791338e 676x451 1.8.2021  - Medaily našich športovcov sú najlepšia odpoveď pochybovačom, ktorí verejne kritizovali účasť Rusov na olympijských hrách v Tokiu. Tieto slová patria šéfovi Ruského olympijského výboru Stanislavovi Pozdňakovovi v reakcii na kritiku od ľudí, ktorí nechceli ruských športovcov na najväčšom letnom športovom sviatku.


Pozdňakov je veľmi vďačný, že športovci Ruska do tejto chvíle majú už na konte 38 medailí, z toho 11 zlatých a to im stačí na priebežné piate miesto v medailovom hodnotení krajín. Na čele je v deviaty deň súťaží Čína s 50 medailami, 23 zlatými.

"Naši kritici predpokladali, že ruskí športovci nevedia súťažiť bez dopingu. Opak je pravda, nech si všetci pozrú výsledky, ktoré dosiahli v Tokiu. Je to jasná odpoveď pre pochybovačov. Opakujem, nielen slová, ale aj skutky a výsledky sú dôležité," skonštatoval Stanislav Pozdňakov.

Ruskí športovci na OH v Tokiu nemôžu štartovať pod národnou vlajkou, ale iba pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROV). Celkovo nemôžu používať názov svojej krajiny, vlajku ani hymnu. Dôvodom je trest za svojvoľnú úpravu údajov v moskovskom antidopingovom laboratóriu a s tým spojený štátom podporovaný a organizovaný doping u športovcov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ide to aj bez dopingu a naše medaily sú toho dôkazom, odkazuje šéf Ruského olympijského výboru © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zverev zdolal v Tokiu Chačanova a má zlatú medailu, dvojhru ovládli favorizované Češky
<< predchádzajúci článok
Manželka a caddy Sabbatiniová: Striebro je niečo úžasné

Ide to aj bez dopingu a naše medaily sú toho dôkazom, odkazuje šéf Ruského olympijského výboru - diskusné fórum čitateľov