Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

09. januára 2023

Idete na dovolenku a neviete, čo s vaším psíkom? Berte ho so sebou!Cestovné poistenie domáceho miláčika do zahraničia vám umožní vziať ho so sebou na dovolenku a užívať si chvíle oddychu a pohody bez starostí.Zdieľať
Idete na dovolenku a neviete, čo s vaším psíkom? Berte ho so sebou!

Možno si spomínate na dovolenky v minulosti, keď ste svojho psíka či mačku nechali u svojich príbuzných alebo v hoteli pre zvieratá a veľmi vám chýbal. Našťastie, dnes je všetko inak – veľká časť ubytovacích zariadení umožňuje pobyt so psíkom a cestovné poistenie online poistí riziká spojené s cestovaním aj pre vaše domáce zviera.

Na čo všetko by ste mali myslieť, ak sa rozhodnete vziať so sebou na dovolenku svojho štvornohého miláčika?

Nájdite dog-friendly ubytovanie

Pri hľadaní ubytovania vo vašej vysnívanej dovolenkovej destinácii vyberajte z tých zariadení, ktoré nemajú problém s ubytovaním psa či mačky.

Nezabudnite zohľadniť potreby vášho psíka – ak je zvyknutý tráviť veľa času vonku, preferujte chaty, chalupy či apartmány s pozemkom, kde bude mať dostatočný výbeh. Malé plemená psíkov si vystačia s ubytovaním v hoteli či penzióne a s pravidelným venčením. 

Dodržte pravidlá EÚ pre cestovanie so spoločenskými zvieratami

V rámci krajín EÚ môžete so psom, mačkou či fretkou cestovať v prípade, že má zviera aplikovaný mikročip alebo má tetovanie, je zaočkované proti besnote, vlastní medzinárodný očkovací preukaz Pet passport, a je ošetrené proti parazitom. Riešiť na dovolenke ťažkosti s červami, blchami alebo kliešťami nie je príjemné pre vás a ani vášho štvornohého spoločníka.

Mimo krajín EÚ je nevyhnutnosťou európsky pas pre spoločenské zvieratá a aj certifikát zdravia zvierat.

Požiadavky jednotlivých krajín na cestovanie so zvieratami sa môžu líšiť, preto si všetko potrebné zistite vopred.

Nezabudnite na cestovné poistenie

Hoci sa váš psík či mačka teší dobrému zdraviu, môžu ho nepríjemnosti zastihnúť práve na dovolenke. Ošetrenie zlomenej labky či lieky na črevné ťažkosti môžu v zahraničí vyjsť na niekoľko stoviek eur.

Cestovné poistenie domáceho miláčika hradí náklady spojené s ochorením či úrazom do výšky 1 000 eur, zodpovednosť za škodu spôsobenú inej osobe alebo na majetku do výšky 2 000 eur.

Aktuálne poisťovňa Union umožňuje uzavrieť cestovné poistenie na poslednú chvíľu, napríklad vtedy, keď už sa nachádzate na diaľnici do vysnívanej dovolenkovej destinácie. Urobiť tak môžete online alebo prostredníctvom sms.

Cestu autom si naplánujte aj s prestávkami

Psíkom nerobí dobre horúce počasie a ani naplno zapnutá klimatizácia. Skúste v tomto smere nájsť kompromis, ktorý vyhovuje nielen vám, ale aj vášmu domácemu zvieratku.

Dobrým riešením môže byť cestovanie počas noci, keď je vonku príjemnejšie a cesty sú prázdnejšie. Naplánujte si pravidelné prestávky, počas ktorých bude mať psík možnosť vybehať sa, napríklad pri lese alebo na lúke.

Nezabudnite psíka v aute zabezpečiť tak, aby vás pri šoférovaní nerozptyloval a zároveň sa cítil komfortne.

Zbaľte všetko potrebné

Ak ste si zo zoznamu úloh, týkajúcich sa prípravy na dovolenku, vyškrtli online poistenie ako vybavené, prichádza čas na balenie kufrov pre seba i domáce zviera.

Zvážte, čo je potrebné vziať psíkovi so sebou, ako napríklad misku na jedlo či vodu, obojok, vodítko, vrecká na výkaly, pelech pre psíka, šampón alebo repelent proti kliešťom.

Je pravda, že dnes nie je problém kúpiť čokoľvek a kdekoľvek, ale vždy ušetríte čas, energiu i finančné prostriedky, keď psíkovi zoberiete nevyhnutné veci z domu.

Užívajte si to

Každý z nás si chce vychutnať dovolenku najviac, ako sa dá. Avšak to neznamená, že všetko do bodky musí byť dokonalé a na sto percent podľa vašich predstáv. Nezabúdajte, že neraz vonkajšie okolnosti nezmeníte, ale vždy môžete prehodnotiť svoj prístup k nim.

Užívajte si chvíle pohody a oddychu, nechajte sa unášať prítomnosťou so svojou rodinou a štvornohým priateľom, pretože práve tá je najväčším zdrojom šťastia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rádio_FM spustilo hlasovanie v prvom kole 15.ročníka Rádiohláv - Radio_Head Awards 2022
<< predchádzajúci článok
Takáč: Systémy umelej inteligencie ešte nerozprávajú vlastné myšlienky