Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

25. apríla 2018

Inovátori môžu svoju ekoinováciu prihlásiť do Zelenej letnej školyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavol Ďurčo
 
Bratislava 25. apríla (TASR) - Inovátori a startupisti majú možnosť svoju rozpracovanú ekoinováciu prihlásiť na bratislavskú Zelenú letnú školu. Spoločne s odborníkmi tu nájdu spôsob, ako svoju myšlienku posunúť k reálnemu podnikateľskému plánu. Informoval o tom rezort školstva na svojom webe.


Zelená inovačná a podnikateľská letná škola sa po prvom ročníku v Nemecku presúva na Slovensko. "Na inovátorov, študentov, ale aj startupistov, ktorí pracujú na riešeniach v oblasti životného prostredia a udržateľného rozvoja, čakajú viaceré workshopy," priblížil rezort školstva. Hlavným cieľom je, aby zúčastnení získali nové znalosti v oblasti zhodnocovania svojho potenciálneho biznis plánu, ale aj jeho financovania, marketingu či ochrany duševného vlastníctva.

K dispozícii pre účastníkov budú tiež experti z oblasti ekoinovácií a „zeleného sektora“, od ktorých môžu získať spätnú väzbu. Svoje vlastné projekty odprezentujú zúčastnení na záver pred odbornou porotou.

Podujatie sa koná v rámci medzinárodného projektu EcoInn Danube, ktorý je súčasťou Dunajského nadnárodného programu Interreg Danube, spolufinancovaného fondmi Európskej únie. Koordinátorom projektu je Centrum vedecko-technických informácií SR.   

Do Zelenej inovačnej a podnikateľskej letnej školy sa môžu prihlásiť startupové tímy, ale aj individuálne eko talenty. Urobiť tak môžu do 31. mája vyplnením registračného formulára. Zelená letná škola sa uskutoční v dňoch 25. - 28. júna. Účasť na podujatí je bezplatná. Registračný formulár, ako aj ďalšie potrebné informácie nájdu záujemcovia na www.ecoinnovative.eu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliban oznámil začiatok jarnej vojenskej ofenzívy
<< predchádzajúci článok
Trh práce AmCham ponúka pracovné príležitosti študentom a absolventom

Inovátori môžu svoju ekoinováciu prihlásiť do Zelenej letnej školy - diskusné fórum čitateľov