Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júla 2018

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom krajiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Andrej Galica
Žilina 20. júla (TASR) – Intenzívne dažde poškodili v uplynulých dňoch v Žilinskom kraji viacero ciest. Mimoriadna situácia bola v liptovskej obci Ľubeľa a zaplavené cesty potrápili aj Oravu. TASR informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.


Krízový štáb podľa nej zasadal vo štvrtok (19.7.) na Liptove. "V dôsledku dlhotrvajúceho dažďa a zvýšených vodných prietokov v posledných dňoch dochádzalo na ceste v Ľubeli k splavovaniu krajnice. Následne došlo k čiastočnému odtrhnutiu svahu i samotných zvodidiel. Tým sa zúžil prejazdný profil na ceste III/2327 a hrozilo väčšie narušenie až zrútenie svahu z dôvodu možného narušenia konštrukčných vrstiev," uviedla Remencová.

"Zosuvom je bezprostredne ohrozená jediná prístupová cesta k rodinným domom v blízkosti vodného toku Kľačianka. Z tohto dôvodu je nutné vykonať bezodkladné stavebné a technické opatrenia," povedal podpredseda ŽSK Igor Janckulík.

Hovorkyňa ŽSK doplnila, že k zaplaveniu ciest došlo aj medzi Vitanovou a Oravicami, najmä v dôsledku upchania priepustov zvyškami po ťažbe dreva. "Situácia na viacerých úsekoch si vyžaduje okamžité riešenie. Správa ciest ŽSK už začala s prácami a osadila zvislé dopravné značenie. Teraz sa musí vyhodnotiť rozsah škôd a pripravujú sa podklady na verejné obstarávanie, aby mohli začať opravy," dodala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAMIESTO POMOCI KRÁDEŽ: Žena spadla na chodník, potom ju okradli
<< predchádzajúci článok
V Turecku zatkli manželku nebohého veliteľa Islamského štátu Šíšáního

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom kraji - diskusné fórum čitateľov