Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. marca 2021

Irán mal zaútočiť na izraelskú loď, Netanjahu je rozhodnutý agresívne ataky ukončiťIzraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil Irán, že minulý týždeň v Ománskom zálive zaútočil na izraelskú loď. Predseda izraelskej vlády ...Zdieľať
persian_gulf_tensions_81657 c75500093e3f425ba766ded2f5d31575 676x465 1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil Irán, že minulý týždeň v Ománskom zálive zaútočil na izraelskú loď. Predseda izraelskej vlády sa tak v pondelok vyjadril v rozhovore pre verejnoprávneho vysielateľa Kan.


„Bol to jasne čin Iránu, to je jasné,“ vyjadril sa politik a pokračoval „Irán je najväčší nepriateľ Izraela, som rozhodnutý to ukončiť“.

Izraelskú nákladnú loď na prevoz vozidiel MV Helios Ray, ktorá sa plaví pod Bahamskou vlajkou, v piatok zasiahla explózia, keď sa plavila do Singapuru. Výbuch spôsobil na oboch stranách lode po dve diery, uviedli americkí predstavitelia z oblasti obrany. Posádke sa nič nestalo. Príčina výbuchu je zatiaľ neznáma. V nedeľu priviezli loď na opravu a inšpekciu do prístavu v Dubaji.

Izraelský minister obrany a šéf armády v ostatných dňoch naznačili, že zodpovednosť za útok pripisujú Iránu. Sýrske médiá v noci informovali o sérii údajných izraelských náletov pri sýrskom hlavnom meste Damask. Väčšinu striel podľa nich zachytil systém protivzdušnej obrany. Izraelské médiá hovoria, že zmienené nálety boli na iránske ciele v reakcii na útok na loď.


Zdroj: Webnoviny.sk - Irán mal zaútočiť na izraelskú loď, Netanjahu je rozhodnutý agresívne ataky ukončiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KOZ už nebude mať monopol v tripartite, zamestnancov budú zastupovať najmenej tri subjekty
<< predchádzajúci článok
Kontroly opatrení sa zintenzívnia, pomáhať majú aj vojaci

Irán mal zaútočiť na izraelskú loď, Netanjahu je rozhodnutý agresívne ataky ukončiť - diskusné fórum čitateľov