Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Irán tvrdí, že Británia zadržaný ropný tanker Grace 1 čoskoro prepustíBritánia by mohla čoskoro uvoľniť zadržaný iránsky ropný tanker Grace 1 po tom, ako dôjde k výmene potrebných dokumentov nutných na jeho prepustenie. V utorok to podľa ...Zdieľať
Grace 1 Foto: TASR/AP
Teherán/Londýn 13. augusta (TASR) - Británia by mohla čoskoro uvoľniť zadržaný iránsky ropný tanker Grace 1 po tom, ako dôjde k výmene potrebných dokumentov nutných na jeho prepustenie. V utorok to podľa agentúry Reuters uviedol oficiálny Irán.


"Británia má záujem prepustiť iránsky ropný tanker Grace 1... po výmene niektorých dokumentov; dúfame, že k prepusteniu dôjde čoskoro," uviedol zástupca riaditeľa Iránskej organizácie pre správu prístavov a námornej dopravy (PMOI) Džalíl Eslámí. Jeho vyjadrenie citovala tlačová agentúra IRNA.

Iránsky supertanker Grace 1 zadržali príslušníci Britského kráľovského námorníctva 4. júla v britskom zámorskom území Gibraltár. Stalo sa tak na základe podozrenia, že vezie ropu do Sýrie a tým porušuje sankcie Európskej únie voči Damasku. Toto obvinenie však Teherán popiera.

"Plavidlo zadržali na základe falošných obvinení... doteraz ho neprepustili," povedal agentúre IRNA Eslámí.

Zhruba dva týždne nato iránske revolučné gardy zadržali vo vodách Hormuzského prielivu pri Perzskom zálive ropný tanker Stena Impero, plaviaci sa pod britskou vlajkou. Podľa Londýna išlo o protizákonnú odvetu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podnikatelia spochybňujú štatistiky o práci v noci
<< predchádzajúci článok
A. KALAVSKÁ A P. PELLEGRINI SPUSTILI BÚRACIE PRÁCE NA RÁZSOCHÁCH

Irán tvrdí, že Británia zadržaný ropný tanker Grace 1 čoskoro prepustí - diskusné fórum čitateľov