Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. decembra 2021

Irán vypustil raketu nesúcu tri zariadenia, podrobnosti a lete nie sú známe


Tagy: Raketa

Irán vo štvrtok oznámil, že vypustil do vesmíru raketu so satelitným nosičom nesúcim tri zariadenia. Nie je však známe, či sa niektorý z objektov dostal na obežnú dráhu Zeme. Štátna ...Zdieľať
iran_satellite_91971 e22d16be225c42bca2473fce8fcd83c0 676x451 30.12.2021 - Irán vo štvrtok oznámil, že vypustil do vesmíru raketu so satelitným nosičom nesúcim tri zariadenia. Nie je však známe, či sa niektorý z objektov dostal na obežnú dráhu Zeme.


Štátna televízia i ďalšie polooficiálne spravodajské agentúry neuviedli, kedy sa uskutočnilo vypustenie rakety, ani aké zariadenia niesla. Krok Teheránu však prichádza v čase pokračujúcich rokovaní o jadrovej dohode s Iránom vo Viedni.

Predchádzajúce štarty iránskych rakiet vyvolali negatívne reakcie zo strany Spojených štátov. Irán vo svojom vesmírnom programe zaznamenal sériu neúspechov, no podľa hovorcu ministerstva obrany Ahmada Hosseiního štvrtkové vypustenie rakety Simorgh dopadlo dobre.


Zdroj: Webnoviny.sk - Irán vypustil raketu nesúcu tri zariadenia, podrobnosti a lete nie sú známe © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Raketa
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vesmír je extrémne obrovský a družice veľmi malé, Elon Musk odmieta kritiku jeho siete Starlink
<< predchádzajúci článok
Prikrmovanie pomôže vtáctvu prežiť zimu. Čo ale do kŕmidla nepatrí?