Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. februára 2020

Iránskej rakete sa nepodarilo vyniesť komunikačný satelit Zafar 1 na obežnú dráhu


Tagy: Zafar 1

Iránskej rakete sa v nedeľu nepodarilo vyniesť na obežnú dráhu komunikačný satelit Zafar 1. Informovala o tom tamojšia štátna televízia s tým, že dôvodom bola nízka rýchlosť. Raketa ...Zdieľať
iran_satellite_08168 a78cc6a1a9344439b61b8e720e684589 676x483 9.2.2020 (Webnoviny.sk) - Iránskej rakete sa v nedeľu nepodarilo vyniesť na obežnú dráhu komunikačný satelit Zafar 1. Informovala o tom tamojšia štátna televízia s tým, že dôvodom bola nízka rýchlosť.


Raketa vyštartovala z Vesmírneho centra imáma Chomejního v provincii Semnan, približne 230 kilometrov juhovýchode od hlavného mesta krajiny.

Vypustenie naplánovali pred oslavami výročia islamskej revolúcie z roku 1979. Irán v tomto období bežne prezentuje svoje technologické úspechy v armáde či vesmírnom programe.

Tamojšia štátna televízia v nedeľu takisto informovala, že Revolučné gardy predstavili novú balistickú raketu. Raad-500 má polovičnú hmotnosť podobnej rakety Fateh-110 a o 200 kilometrov dlhší dolet.

Štvrtá generácia Fateh-110 doletí do vzdialenosti približne 300 kilometrov. Novinka tiež využíva nový typ motora, ktorý zabezpečuje oveľa väčšiu presnosť rakety pri zasiahnutí cieľa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Iránskej rakete sa nepodarilo vyniesť komunikačný satelit Zafar 1 na obežnú dráhu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Zafar 1
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po búrke Gloria na Malorke zostali bez piesku celé pláže
<< predchádzajúci článok
Robotický pes pomáha pacientom s demenciou, firma už pracuje aj na vývoji robotických mačiek

Iránskej rakete sa nepodarilo vyniesť komunikačný satelit Zafar 1 na obežnú dráhu - diskusné fórum čitateľov