Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. februára 2020

Brat si kvôli chorej sestre necháva narásť dlhé vlasy, aby jej z nich dal vyrobiť parochňu


Tagy: škola vlasy

Šestnásťročný Newt Johnson z Texasu si necháva narásť dlhé vlasy, z ktorých chce dať vyrobiť parochňu pre svoju chorú sestru. Jedenásťročnej Maggie Johnson nedávno diagnostikovali granulomatózu s ...Zdieľať
gettyimages 840794334 676x451 9.2.2020  - Šestnásťročný Newt Johnson z Texasu si necháva narásť dlhé vlasy, z ktorých chce dať vyrobiť parochňu pre svoju chorú sestru. Jedenásťročnej Maggie Johnson nedávno diagnostikovali granulomatózu s polyangiitídou, pričom v októbri prestala navštevovať školu.


Po tom, ako začala podstupovať chemoterapiu a dialýzu, jej vypadali vlasy. Brat sa musel rozhodnúť, či sa nechá ostrihať alebo odíde zo školy, ktorá chlapcom nepovoľuje mať dlhé vlasy.

Napokon odišiel z Poth High School a rozhodol sa pre domáce štúdium, až pokým mu narastú dostatočne dlhé vlasy. Tie musia mať 20 až 35 centimetrov. Syna podporujú aj rodičia.

Školský obvod Poth daroval rodine tritisíc dolárov (v prepočte približne 2700 eur) a dievčaťu poslali aj stovky pohľadníc od študentov a personálu.

"Nikdy sa to netýkalo nevôle pomôcť chorému dieťaťu," objasnila zástupkyňa obvodu Paula Renken s tým, že pravidlá treba dodržiavať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Brat si kvôli chorej sestre necháva narásť dlhé vlasy, aby jej z nich dal vyrobiť parochňu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: škola vlasy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robotický pes pomáha pacientom s demenciou, firma už pracuje aj na vývoji robotických mačiek
<< predchádzajúci článok
Štyri vzácne gorily zabil blesk, ich telá našli v Národnom parku Mgahinga

Brat si kvôli chorej sestre necháva narásť dlhé vlasy, aby jej z nich dal vyrobiť parochňu - diskusné fórum čitateľov