Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2021

Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástavaIránsky minister zahraničných vecí zrušil plánovanú návštevu, počas ktorej sa mal stretnúť vo Viedni s jeho rakúskym náprotivkom. Rozhodnutie prišlo po tom, ...Zdieľať
zarif 676x517 15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Iránsky minister zahraničných vecí zrušil plánovanú návštevu, počas ktorej sa mal stretnúť vo Viedni s jeho rakúskym náprotivkom.


Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničných vecí vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity s Izraelom v jeho konflikte s palestínskym militantným hnutím Hamas.

Rakúsky denník Die Presse dnes uviedol, že Mohammad Džavád Zaríf a Alexander Schallenberg sa mali stretnúť v sobotu ráno. Správu už potvrdila aj ministrova hovorkyňa Claudia Tuertscher. "Je nám to ľúto," dodala.

Viedeň sa stala centrom rokovaní súvisiacich s návratom USA k jadrovej dohode s Iránom z roku 2015. Zástupca iránskeho ministra zahraničných vecí Abbas Araghchi v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že Viedeň si doteraz dobre plnila svoju úlohu.

"Je však šokujúce a bolestivé vidieť nad vládnymi kanceláriami vo Viedni zástavu okupantského režimu, ktorý brutálne vraždí desiatky nevinných civilistov, vrátane mnohých detí," uviedol.


Zdroj: Webnoviny.sk - Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Liberálny starosta Budapešti Karácsony má v pláne kandidovať za premiéra
<< predchádzajúci článok
Ľudia v niekoľkých európskych mestách sa zišli a protestovali proti Izraelu

Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava - diskusné fórum čitateľov