Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2023

Izrael bude pokračovať s operáciami v Pásme Gazy, kým nedosiahne svoje ciele, tvrdí NetanjahuIzrael bude podľa jeho premiéra pokračovať s pozemnými operáciami v Pásme Gazy, kým nedosiahne všetky svoje ...Zdieľať
virus_outbreak_israel_democracy_54026 3f2dc6098d2e4789a6996e0f0789667c 676x451 3.12.2023 (SITA.sk) - Izrael bude podľa jeho premiéra pokračovať s pozemnými operáciami v Pásme Gazy, kým nedosiahne všetky svoje ciele. Benjamin Netanjahu v sobotu na tlačovej konferencii zopakoval, že „neexistujú žiadne iné spôsoby, ako dosiahnuť tieto ciele, ako vyhrať, a neexistuje žiadny iný spôsob, ako vyhrať, ako pozemné manévrovanie".

Ciele Izraela v boji


Ciele Izraela sú podľa politika oslobodenie rukojemníkov, likvidácia militantného hnutia Hamas a zabránenie „režimu teroru“ v Pásme Gazy, informuje spravodajský portál CNN. Netanjahu hovoril aj o oslobodených zajatcoch, ale odmietol poskytnúť podrobnosti o podmienkach, v ktorých ich držali v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktZo zhromaždených dôkazov zistíte, že „zažili peklo“, skonštatoval. Izraelský premiér zároveň zopakoval svoje varovanie voči libanonskej militantnej skupine Hizballáh, aby sa viac nezapájala do konfliktu.

Likvidácia teroristických jednotiek


„Na severe neustále operujeme proti Hizballáhu a likvidujeme teroristické jednotky, čím vzďaľujeme teroristov od hranice,“ vyjadril sa s tým, že sú zaviazaní priviesť bezpečnosť na juh aj sever Izraela.

„Ak Hizballáh urobí takú chybu a vstúpi do rozšírenej vojny, sám zničí Libanon,“ dodal Netanjahu.Zdroj: SITA.sk - Izrael bude pokračovať s operáciami v Pásme Gazy, kým nedosiahne svoje ciele, tvrdí Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)
<< predchádzajúci článok
Hasiči mali za uplynulých 24 hodín desiatky výjazdov, poľadovica skomplikovala dopravu vo viacerých okresoch