Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2021

Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územieIzrael v nedeľu schválil zákaz vstupu cudzincov na svoje územie v snahe zastaviť šírenie nového variantu koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení informovalo o sérii opatrení, vrátane ...Zdieľať
izrael 4 676x451 28.11.2021 (Webnoviny.sk) - Izrael v nedeľu schválil zákaz vstupu cudzincov na svoje územie v snahe zastaviť šírenie nového variantu koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení informovalo o sérii opatrení, vrátane zaradenia 50 afrických krajín na červený zoznam štátov z hľadiska pandémie, zákazu cestovania cudzincov do Izraela a povinnej karantény pre všetkých Izraelčanov, ktorí prídu zo zahraničia.


Izraelská vláda zároveň schválila používanie technológie tajnej služby Šin Bet na monitorovanie pohybu telefónov s cieľom vyhľadávať kontakty ľudí, u ktorých potvrdia nákazu variantom omikron.

Izraelské organizácie na ochranu ľudských práv odsudzujú využívanie technológie na sledovanie mobilných telefónov a izraelský najvyšší súd v skoršej časti tohto roka rozhodol, že používanie tejto technológie musí byť obmedzené.

V sobotu v Izraeli nový variant koronavírusu zistili u človeka, ktorý sa vrátil z Malawi. Ďalších sedem podozrivých prípadov prešetrujú. Variant omikron odhalili v Juhoafrickej republike a podľa vedcov je znepokojujúci vzhľadom na vysoký počet mutácií a rýchle šírenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sever Peru zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy pocítilo aj stovky kilometrov vzdialené hlavné mesto Lima
<< predchádzajúci článok
Celé vedenie strany Hlas-SD je zaočkované, Peter Pellegrini vakcináciu odporúča každému

Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územie - diskusné fórum čitateľov