Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2021

Sever Peru zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy pocítilo aj stovky kilometrov vzdialené hlavné mesto LimaSever Peru v nedeľu ráno zasiahlo silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 7,5. Informovala o tom Geologická služba Spojených ...Zdieľať
peru_earthquake_60117 c883d11e552843318c96cc7b5e727f2f 676x460 28.11.2021 (Webnoviny.sk) - Sever Peru v nedeľu ráno zasiahlo silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 7,5. Informovala o tom Geologická služba Spojených štátov (USGS). Otrasy nastali o 5:52 miestneho času.


Otrasy zeme boli mimoriadne silné, ale nachádzali sa relatívne hlboko, a to 112 kilometrov pod povrchom zeme, čo zvyčajne redukuje spôsobené škody.

Čiastočne sa zrútil kostol


Epicentrum zemetrasenia bolo 42 kilometrov severozápadne od mesta Barranca.

V okrese La Jalca v regióne Amazonas sa čiastočne zrútil kostol zo 16. storočia a traja ľudia utrpeli ľahké zranenia, povedal starosta Walter Culqui pre peruánsku rozhlasovú stanicu RPP.

Padajúce kamene zablokovali niekoľko ciest v peruánskych regiónoch Amazonas a Cajamarca.

Otrasy cítili aj v Kolumbii


Otrasy pocítili aj v takmer 800 kilometrov vzdialenom hlavnom meste Lima, kde niektorí ľudia z obáv pred otrasmi utekali zo svojich domov.

Kostol v obci Loja v susednom Ekvádore bol tiež čiastočne poškodený. Otrasy cítili aj v niektorých častiach Kolumbie a Brazílie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sever Peru zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy pocítilo aj stovky kilometrov vzdialené hlavné mesto Lima © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Situácia v školách je veľmi vážna, tvrdí Šipoš. O ich plošnom zatvorení rozhodne koaličná rada
<< predchádzajúci článok
Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územie

Sever Peru zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy pocítilo aj stovky kilometrov vzdialené hlavné mesto Lima - diskusné fórum čitateľov