Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. augusta 2006

Izrael sa s Hizballáhom dohodol na výmene väzňovIzrael a libanonské šiitské hnutie Hizballáh sa dohodli na výmene väzňov, ktorá sa uskutoční v priebehu najbližších dvoch, alebo troch týždňoch. Uviedol to v nedeľu egyptský štátny denník ...Zdieľať

KÁHIRA 27. augusta (WEBNOVINY) - Izrael a libanonské šiitské hnutie Hizballáh sa dohodli na výmene väzňov, ktorá sa uskutoční v priebehu najbližších dvoch, alebo troch týždňoch. Uviedol to v nedeľu egyptský štátny denník al-Ahram. "Výmena medzi Izraelom a Hizballáhom sa uskutoční v priebehu dvoch, najneskôr troch týždňoch, vďaka sprostredkovaniu Nemecka, ktoré v súčasnosti dolaďuje detaily výmeny," uviedol denník s odvolaním sa na vysokopostavených predstaviteľov. Podľa denníka výmena by sa mala uskutočniť naraz, alebo v dvoch fázach. Podľa iného scenára, Hizballáh by mal odovzdať dvoch unesených izraelských vojakov "po ubezpečení nemeckým vyjednávačom, že libanonskí väzni budú prepustení nasledujúci deň".

Izraelské ťaženie proti hnutiu Hizballáh na juhu Libanonu sa začalo 12. júla po tom, ako ozbrojenci militantnej organizácie pri cezhraničnom útoku zabili ôsmich a uniesli dvoch vojakov židovského štátu. Ozbrojený konflikt si v Libanone vyžiadal najmenej 1 200 ľudských životov, z toho väčšinu tvoria civilisti. Izraelské úrady hlásila najmenej 160 mŕtvych, zväčša vojakov.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predstavitelia verejného života odsudzujú protimaďarské útoky
<< predchádzajúci článok
V rámci blízkovýchodného turné navštívi krajinu Kofi Annan

Izrael sa s Hizballáhom dohodol na výmene väzňov - diskusné fórum čitateľov