Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2006

Predstavitelia verejného života odsudzujú protimaďarské útokyPredstavitelia politického, spoločenského a kultúrneho života v Nitre odsudzujú piatkový útok, ktorého obeťou sa stala mladá študentka nitrianskej univerzity hovoriaca po maďarsky. Ako sa píše v liste, ...Zdieľať
NITRA 27. augusta (WEBNOVINY) - Predstavitelia politického, spoločenského a kultúrneho života v Nitre odsudzujú piatkový útok, ktorého obeťou sa stala mladá študentka nitrianskej univerzity hovoriaca po maďarsky. Ako sa píše v liste, ktorý zaslali médiám, Nitra je už niekoľko desaťročí vysokoškolským mestom, v ktorom študuje veľa študentov rôznych národností, no nikdy doteraz nezaznamenala takýto brutálny rasovo a národnostne motivovaný čin. Útok vidia ako súčasť rastúcich nacionalistických prejavov, ktoré sa začali objavovať po vytvorení novej vlády so SNS. V liste zároveň vyzvali všetkých slušných ľudí, aby si dôslednejšie začali všímať prejavy nacionalizmu a politického extrémizmu a včas proti nim bojovali. Apelujú tiež na predstaviteľov vlády, aby dôrazne odsúdila všetky prejavy menšinového extrémizmu a rázne proti nim zakročila. "Za posledných osem rokov sa podarilo Slovenskej republike získať v zahraničí pozitívny obraz úspešnej slobodnej krajiny a stať sa nasledovania hodným príkladom pre nové demokratické režimy. Nedovoľme našou ľahostajnosťou tento obraz zničiť," píše sa v liste.

Pod listom sú podpísaní napríklad mestskí poslanci Daniel Balko, Jozef Weber a Anton Živčic, riaditeľka medzinárodného festivalu Divadelná Nitra Darina Karová, herci Eva Pavlíková a Ivan Gontko, prednosta Krajského stavebného úradu v Nitre František Halás, ďalej novinári a iní.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špecialisti chcú poplatky vyberať napriek ich zrušeniu
<< predchádzajúci článok
Izrael sa s Hizballáhom dohodol na výmene väzňov

Predstavitelia verejného života odsudzujú protimaďarské útoky - diskusné fórum čitateľov

Extrémizmus27.8. 12:36:59