Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2006

Izrael súhlasí s vytvorením humanitárneho koridoru na CyprusIzraelský premiér Ehud Olmert vo štvrtok schválil vytvorenie humanitárneho koridoru z Libanonu, na ktorý židovský štát už vyše týždňa útočí, na Cyprus. Informoval o tom izraelský ...Zdieľať

JERUZALEM 20. júla (WEBNOVINY) - Izraelský premiér Ehud Olmert vo štvrtok schválil vytvorenie humanitárneho koridoru z Libanonu, na ktorý židovský štát už vyše týždňa útočí, na Cyprus. Informoval o tom izraelský verejnoprávny rozhlas. Na vytvorenie koridoru dozrie izraelské námorníctvo. Informáciu zatiaľ oficiálne miesta nepotvrdili. Hovorca izraelskej vlády však vo štvrtok vyhlásil, že Izrael nemá nič proti vytvoreniu humanitárnych koridorov z Libanonu na Cyprus, ako aj vnútri Libanonu.

Od začiatku izraelskej ofenzívy proti Libanonu muselo opustiť svoje domovy vyše pol milióna Libanončanov. V krajine sa navyše podľa OSN stenčujú zásoby potravín a liekov. Detský fond OSN (UNICEF) vyčlenil sumu 7,5 milióna dolárov na pomoc Libanonu, doteraz ju tam však nebolo ako dostať pre blokádu vzdušných aj námorných ciest izraelskou armádou. "Pokúšame sa presadiť humanitárne koridory, ktorými by sme mohli prepraviť potraviny, zdravotnícke a iné potreby z Ammánu a Kodane. Čelíme však nesmiernym problémom," sťažoval sa ešte v utorok predstaviteľ UNICEF v Bejrúte Roberto Laurenti.

SITA, AFP, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indická vláda má obavy z ďalších bombových útokov
<< predchádzajúci článok
V Rumunsku odstúpili šéfovia troch spravodajských služieb