Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júla 2006

Indická vláda má obavy z ďalších bombových útokovPredstavitelia indického štátu Maháraštra, ktorého hlavné mesto je Mumbaj, posilnili bezpečnosť v oblasti pre obavy z ďalších bombových útokov. Tajné služby naznačujú, že duchovné miesta, ...Zdieľať

MUMBAJ 21. júla (WEBNOVINY) - Predstavitelia indického štátu Maháraštra, ktorého hlavné mesto je Mumbaj, posilnili bezpečnosť v oblasti pre obavy z ďalších bombových útokov. Tajné služby naznačujú, že duchovné miesta, oblasti s historickými pamiatkami, obchodné lokality a ďalšie hromadne navštevované miesta, by sa mohli stať novými terčmi militantov. Bombové útoky v Mumbaji si 11. júla vyžiadali 207 ľudských životov a vyše 800 zranených, uviedol A.P. Sinha, popredný predstaviteľ z ministerstva vnútra. "Bezpečnosť je posilnená," povedal, odmietol však uviesť bližšie informácie.

India musí zlepšiť svoje protiteroristické kapacity, zdôraznil v Naí Dilí premiér Manmohan Singh. "Musíme uznať, že kroky, ktoré sme podnikli v minulosti, nepostačujú na vyriešenie problémov odlišnej intenzity a rozsahu," povedal vo štvrtok Singh na stretnutí s lídrami 29 indických štátov.

V Indii sú od útokov stále blokované niektoré webové stránky, prinajmenšom tie, ktoré zostavujú hinduistickí nacionalisti. Zámerom tohto opatrenia je zastaviť náboženské násilie, ktoré sporadicky naruší vzťahy hinduistov a moslimov. Nahnevaní užívatelia internetu vyvíjajú tlak na vládu, aby stránky sprístupnila. Indickí predstavitelia sa obávajú, že by moslimskí militanti mohli prepašovať zbrane a muníciu cez hranicu s Bangladéšom. Z ôsmich výbuchov v Mumbaji polícia opakovane upodozrieva islamských militantov bojujúcich proti indickej vláde v Kašmíri, menovite pakistanskú skupinu Laškar-e-Tajaba.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obetí tropickej búrky už 228 a tsunami takmer 550
<< predchádzajúci článok
Izrael súhlasí s vytvorením humanitárneho koridoru na Cyprus