Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2010

Izrael vráti Turecku zadržané humanitárne lodeIzrael sa rozhodol vrátiť Turecku tri lode, ktoré členovia jeho komanda zadržali počas krvavých stretov s demonštrantami pri ich pokuse doplaviť sa k brehom Pásma Gazy. V piatok o tom s ...Zdieľať
izrael Foto: SITA/AP JERUZALEM 23. júla (WEBNOVINY) - Izrael sa rozhodol vrátiť Turecku tri lode, ktoré členovia jeho komanda zadržali počas krvavých stretov s demonštrantami pri ich pokuse doplaviť sa k brehom Pásma Gazy. V piatok o tom s odvolaním sa na najvyšších predstaviteľov židovského štátu informoval tamojší verejnoprávny rozhlas. Rozhodnutie prijali na rokovaní izraelského kabinetu jeho siedmi ministri a lode by mali do Turecka priplávať už v priebehu nasledujúcich dní.


Humanitárny konvoj troch lodí sa koncom mája pokúsil prelomiť izraelskú blokádu Pásma Gazy ovládanú militantným hnutím Hamás. Zasiahla voči nemu izraelská armáda, čoho výsledkom bola smrť deviatich Turkov. Medzinárodné spoločenstvo incident ostro odsúdilo, pričom jeho veľká časť žiada zrušenie izraelskej blokády Pásma Gazy.

Loď Mavi Marmara, na ktorej sa plavilo všetkých deväť neskorších obetí, v súčasnosti kotví v izraelskej námornej základni v meste Haifa. Ďalšie dve zadržané plavidlá sa nachádzajú v juhoizraelskom prístave Ašdod.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Londýne sa nelietalo. Zadržali muža s kvapalinou
<< predchádzajúci článok
Prezident po prvý raz prijal ministra obrany

Izrael vráti Turecku zadržané humanitárne lode - diskusné fórum čitateľov