Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2010

V Londýne sa nelietalo. Zadržali muža s kvapalinouLety tisícov cestujúcich boli zrušené po tom, ako polícia zadržala muža, ktorý sa na palubu lietadla pokúsil prepašovať zakázanú látku. Podľa neskoršieho vyjadrenia úradov ...Zdieľať
lietadlo Ilustračné foto: SITA, AP LONDÝN 23. júla (WEBNOVINY) - Lety tisícov cestujúcich boli zrušené po tom, ako polícia zadržala muža, ktorý sa na palubu lietadla pokúsil prepašovať zakázanú látku. Podľa neskoršieho vyjadrenia úradov išlo o čistiacu kvapalinu. Polícia uviedla, že zatknutie na londýnskom letisku Luton, ktoré sa odohralo na začiatku britskej letnej prázdninovej sezóny, nesúviselo s terorizmom, no museli byť preň na niekoľko hodín uzatvorené odbavovacie pulty letiska.


"V priestore pre batožiny sa rozliala neznáma látka a v rámci prevencie bola evakuovaná daná oblasť, zatiaľ čo sa začalo vyšetrovanie," uviedol hovorca letiska Luton pre tlačovú agentúru AFP. "Neskôr ju (túto látku) Bedfordshireský hasičský a záchranný zbor označil za čistiacu kvapalinu." Šestnásť lietadiel malo odletieť v čase, keď boli všetky priehradky check-inu uzatvorené, avšak následne došlo k "dominovému efektu" v prípade nasledujúcich letov počas zvyšku dňa, dodal hovorca s tým, že obmedzenie dopravy by potenciálne mohlo zasiahnuť tisíce ľudí.

Polícia bola k podozrivému objektu privolaná o 7.30 miestneho času (8.30 SELČ), na čo evakuovala 40 zamestnancov letiska a zatvorila check-iny o 45 minút neskôr. Opätovne otvárať ich začala asi o 11.45 (13.45).

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SPP oboznámil Miškova s návrhom na rast cien plynu
<< predchádzajúci článok
Izrael vráti Turecku zadržané humanitárne lode

V Londýne sa nelietalo. Zadržali muža s kvapalinou - diskusné fórum čitateľov