Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Izraelská operácia v Rafahu by zhoršila už aj tak katastrofickú situáciu, varujú ministri zahraničiaMinistri zahraničia 26 európskych krajín vo štvrtok vyjadrili obavy o humanitárnu situáciu v Pásme Gazy. Znepokojuje ich aj utrpenie rukojemníkov, ktorých tam zadržiavajú militanti, a plány izraelskej vlády na ...Zdieľať
pasmo gazy 1 676x451 22.2.2024 (SITA.sk) - Ministri zahraničia 26 európskych krajín vo štvrtok vyjadrili obavy o humanitárnu situáciu v Pásme Gazy. Znepokojuje ich aj utrpenie rukojemníkov, ktorých tam zadržiavajú militanti, a plány izraelskej vlády na možnú pozemnú operáciu v meste Rafah.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


V spoločnom vyhlásení, ktoré zverejnilo Švédsko, varovali, že izraelská vojenská akcia v Rafahu by „zhoršila už aj tak katastrofálnu humanitárnu situáciu a zabránila by naliehavo potrebnému poskytovaniu základných služieb a humanitárnej pomoci“.

​„To si vyžaduje okamžitú humanitárnu prestávku, ktorá by viedla k udržateľnému prímeriu, bezpodmienečnému prepusteniu všetkých rukojemníkov a poskytnutiu humanitárnej pomoci,“ naliehajú ministri.Zdroj: SITA.sk - Izraelská operácia v Rafahu by zhoršila už aj tak katastrofickú situáciu, varujú ministri zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bundestag schválil poskytnutie raketových systémov dlhého doletu pre Ukrajinu, súčasťou môžu byť aj strely Taurus
<< predchádzajúci článok
Baerbocková na samite G20 vyzvala Lavrova, aby Rusko ukončilo vojnu na Ukrajine