Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2024

Izraelské nálety na mesto Rafah si vyžiadali 18 mŕtvych, medzi obeťami sú prevažne detiIzraelské nálety na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy si v noci vyžiadali 18 mŕtvych, z toho 14 detí. V nedeľu o tom informovali tamojší zdravotnícki predstavitelia.Zdieľať
glsb izxaaawbqh e1713702074764 676x446 21.4.2024 (SITA.sk) - Izraelské nálety na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy si v noci vyžiadali 18 mŕtvych, z toho 14 detí. V nedeľu o tom informovali tamojší zdravotnícki predstavitelia.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Podľa jednej z nemocníc, kam priviezli telá, prvý nálet zabil muža, ženu a ich trojročné dieťa. Žena bola tehotná a lekárom sa podarilo dieťa zachrániť. Druhý úder zabil 13 detí a dve ženy z jednej rodiny. Noc predtým izraelský nálet zabil v Rafahu deväť ľudí, z toho šesť detí.

Izrael vykonáva nálety na Rafah takmer každý deň. Mesto, ktoré je pri hranici s Egyptom, je pritom útočiskom viac ako milióna Palestínčanov, ktorí utiekli pred bojmi v iných častiach Pásma Gazy. Izrael plánuje aj pozemnú ofenzívu na Rafah napriek tomu, že ho medzinárodná komunita vyzýva na zdržanlivosť.

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Pásme Gazy si tam vojna medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas vyžiadala viac ako 34-tisíc mŕtvych. Rezort nerozlišuje medzi civilistami a bojovníkmi, ale podľa jeho údajov sú zhruba dve tretiny obetí ženy a deti.Zdroj: SITA.sk - Izraelské nálety na mesto Rafah si vyžiadali 18 mŕtvych, medzi obeťami sú prevažne deti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najdôveryhodnejšími ministrami súčasnej vlády sú Drucker a Tomáš. Komu patrí posledná priečka?
<< predchádzajúci článok
Situácia okolo postu predsedu NR SR je zvláštna, uviedla Plaváková. Podľa nej sa koalícia nevie dohodnúť