Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. apríla 2024

Situácia okolo postu predsedu NR SR je zvláštna, uviedla Plaváková. Podľa nej sa koalícia nevie dohodnúťPoslankyňa parlamentu a podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko (PS) Lucia Plaváková označila súčasnú situáciu ...Zdieľať
653a5f1275e8c813620127 676x450 21.4.2024 (SITA.sk) - Poslankyňa parlamentu a podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko (PS) Lucia Plaváková označila súčasnú situáciu okolo postu predsedu Národnej rady (NR) SR za zvláštnu.


Uviedla to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 v súvislosti s tým, že po zvolení Petra Pellgriniho (Hlas-SD) na post prezidenta sa uprázdnila stolička predsedu parlamentu.

Nevedia sa dohodnúť?


Poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu. Dodala, že najprv sa hovorilo o týždňoch, teraz zaznievajú hlasy o tom, že by to mohlo byť až po júnových voľbách do Európskeho parlamentu.

Pripustila, že je možné, že by ministra investícií Richarda Rašiho (Hlas-SD) progresívci nepodporili, poukázala pritom na to, že PS v minulosti podporilo Pellegriniho na tento post, ale „z toho, akým spôsobom riadil parlament, boli mimoriadne sklamaní". Je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť na tom, kto bude novým šéfom parlamentu.

„Má to aj reálne dopady na chod parlamentu," zdôraznila. „Ja sa naozaj pýtam, ako sa dá takýmto spôsobom vládnuť," dodala poslankyňa.

Kritika krokov členov vlády


Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) poprel, že by malo dôjsť k nejakým zmenám na ministerských postoch, o ktorých sa v poslednom čase špekulovalo v médiách. Rovnako pri obsadzovaní postu predsedu parlamentu zdôraznil rozdelenie postov na základe Koaličnej zmluvy.

Strana Hlas si chce tento post ponechať, hoci oň prejavuje záujem predseda koaličnej SNS Andrej Danko. Premiér Robert Fico sa zas pred časom vyjadril, že by chcel Danka na čele parlamentu.

Plaváková sa viackrát spýtala Druckera, ako môže byť súčasťou tejto vlády. Poukazovala pritom na rôzne medializované a kritizované kroky členov vlády - ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej, ministra životného prostredia Tomáša Tarabu či štátneho tajomníka envirorezortu Filipa Kuffu (všetci nominanti SNS). Obrátila sa na Druckera s tým, že sa voči ich krokom či vyjadreniam nikdy nevymedzil.


Zdroj: SITA.sk - Situácia okolo postu predsedu NR SR je zvláštna, uviedla Plaváková. Podľa nej sa koalícia nevie dohodnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelské nálety na mesto Rafah si vyžiadali 18 mŕtvych, medzi obeťami sú prevažne deti
<< predchádzajúci článok
O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach