Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2024

Izraelský nálet na utečenecký tábor Nusajrát v Pásme Gazy zabil 20 ľudí, hlási Palestínsky Červený polmesiacIzraelský nálet zabil v centrálnom Pásme Gazy 20 ľudí. Úder zasiahol utečenecký tábor Nusajrát. Podľa Nemocnice mučeníkov al-Aksá v neďalekom meste Dajr al-Balah, kam priviezli telá, prišlo o život osem ...Zdieľať
israel_palestinians_04597 676x451 19.5.2024 (SITA.sk) - Izraelský nálet zabil v centrálnom Pásme Gazy 20 ľudí. Úder zasiahol utečenecký tábor Nusajrát. Podľa Nemocnice mučeníkov al-Aksá v neďalekom meste Dajr al-Balah, kam priviezli telá, prišlo o život osem žien a štyri deti.


Separátny útok na ulicu v Nusajráte zabil ďalších päť ľudí, uviedol Palestínsky Červený polmesiac.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


V Dajr al-Balahu podľa spomenutej nemocnice útok zabil popredného predstaviteľa polície vedenej militantným hnutím Hamas a ďalšieho muža.

Palestínčania hlásia aj ďalšie nálety a ťažké boje v severnej časti Pásma Gazy. Civilná obrana uviedla, že útoky zasiahli niekoľko domov pri nemocnici v meste Bajt Lahíja, pričom o život prišlo najmenej 10 ľudí.

Obyvatelia neďalekého utečeneckého tábora Džabálijá hlásili ťažké ostreľovanie delostrelectvom aj nálety.


Zdroj: SITA.sk - Izraelský nálet na utečenecký tábor Nusajrát v Pásme Gazy zabil 20 ľudí, hlási Palestínsky Červený polmesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Danko sa cíti osobne dotknutý vyjadreniami Matoviča, za okrúhly stôl si s ním nechce sadnúť
<< predchádzajúci článok
Rusi zostrelili desiatky dronov nad svojím územím, v akcii bola aj ukrajinská protivzdušná obrana