Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2024

Izraelský útok na tábor v Rafahu bola „tragická chyba“, tvrdí NetanjahuIzraelský premiér Benjamin Netanjahu priznal, že izraelský úder na tábor pre vysídlených ľudí v meste Rafah na juhu Pásma Gazy, ktorý pripravil o život najmenej 45 ...Zdieľať
gmho71fwiaa4z0_ 676x355 27.5.2024 (SITA.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu priznal, že izraelský úder na tábor pre vysídlených ľudí v meste Rafah na juhu Pásma Gazy, ktorý pripravil o život najmenej 45 ľudí, bola „tragická chyba“.

Útok vyšetrujú


V pondelňajšom prejave pred parlamentom uviedol, že Izrael vyšetruje útok, ktorý nastal v nedeľu večer.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Úrady v Pásme Gazy a zdravotníci povedali, že útok zasiahol tábor pre vysídlených, ktorý Izrael označil za „bezpečnú zónu“. Izraelské sily predtým uviedli, že bombardovali militantný areál v oblasti a zabili dvoch popredných predstaviteľov Hamasu.

Medzinárodná kritika


Izrael čelí rastúcej medzinárodnej kritike za svoju vojnu s Hamasom, pričom dokonca aj niektorí z jeho najbližších spojencov, najmä Spojené štáty, vyjadrujú pobúrenie nad množstvom zabitých civilistov. Izrael trvá na tom, že dodržiava medzinárodné právo.


Nedeľný večerný útok, ktorý sa zdal byť jedným z najsmrteľnejších, zvýšil celkový počet palestínskych obetí vo vojne na viac ako 36-tisíc, uviedlo ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy, ktoré vo svojich údajoch nerozlišuje medzi bojovníkmi a nebojovníkmi.


Zdroj: SITA.sk - Izraelský útok na tábor v Rafahu bola „tragická chyba“, tvrdí Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Podolínci došlo k stretu vlaku a malého dievčatka
<< predchádzajúci článok
Vláda podľa progresívcov pomáha proruským dezinformátorom, čím ohrozuje európsku bezpečnosť (video)