Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. júna 2009

Jakubisko pracuje na filme o SlovanochSlovenský režisér Juraj Jakubisko pracuje na novom projekte. Prvá verzia scenára s pracovným názvom Tisíc rokov samoty mapuje "Slovanstvo v strednej a východnej Európe v 6. až 9. storočí nášho ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) - Slovenský režisér Juraj Jakubisko pracuje na novom projekte. Prvá verzia scenára s pracovným názvom Tisíc rokov samoty mapuje "Slovanstvo v strednej a východnej Európe v 6. až 9. storočí nášho letopočtu," uviedla pre agentúru SITA PR a marketingová manažérka spoločnosti Bontonfilm Zuzana Szabóová. "Je to príbeh, ktorý sa dotýka prakticky všetkých slovanských národov, ale aj mnohých národov neslovanských, napríklad Turkov či Mongolov. Veľkú rolu tu hrá pohanská viera. Úsvit slovanského veku by som rád natáčal v nejakej prírodnej scenérii, ktorá má sama v sebe charizmu. Jedno také zázračné miesto som teraz objavil na obyčajných fotkách z dovolenky našich známych, v lete sa tam chcem ísť pozrieť," povedal známy filmár. Spomínané miesto a krajinu, kde sa nachádza, neprezradil. Nakrúcať sa však nebude len v Európe, ale aj za oceánom. "Šírke záberu toho príbehu zodpovedá aj šírka medzinárodnej koprodukcie, ktorú musím pre nový projekt zaistiť, v tejto fáze jednáme s veľkými štúdiami, ako v Amerike, tak aj v Európe. Aj herecké obsadenie bude ešte viac multinárodné než u Bathory," dodala Jakubiskova manželka a producentka Deana Jakubisková-Horváthová.


Jakubiskovi fanúšikovia a fanúšičky sa môžu okrem nového filmu tešiť aj na obnovené premietanie snímky Bathory (2008) v kinách. Veľkofilm o krvavej grófke sa vráti do multiplexov 18. júna, informoval Ivan Sollár z distribučnej spoločnosti Tatrafilm.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Juraj Jakubisko si prevzal Mimoriadnu cenu Elsy Morante (10. 6. 2009)
 Veľkofilm Bathory ovládol slovenské kiná (14. 7. 2008)
 Veľkofilm Bathory už prichádza do slovenských kín (10. 7. 2008)
 Juraj Jakubisko pracuje na slovenskom dabingu Bathory (5. 5. 2008)
 Fellini po slovensky - Juraj Jakubisko (29. 4. 2008)
 Historický film Bathory má stanovenú premiéru (21. 4. 2008)
 Bathory do konkurzu nepôjde, Jakubiskovci vyhrali (30. 1. 2008)nasledujúci článok >>
Hostia Art Filmu vstúpia na otvárací ceremoniál zboku
<< predchádzajúci článok
Limp Bizkit pripravujú nový album