Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2011

Ján Slota vyhral súdny spor za nepravdivé výroky


Tagy: Ján SlotaZdieľať
jan slota  BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) – Okresný súd v Žiline priklepol predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS) Jánovi Slotovi 3000 eur v spore o ochranu osobnosti od Spoločnosti 7 Plus.


Slota vyhral súdne konanie proti Spoločnosti 7 Plus - za výrok "Slota kradol..." v článku "Bojí sa minulosti?" v týždenníku Plus 7 dní z 2. mája 2008, ale aj za nepravdivé a dehonestujúce výroky „Aj keď kradol, trest ho minul“, „Ján Slota sa vykrádaním áut v roku 1971 v Rakúsku dopustil trestného činu“ a „Slotu čakala v emigrácii basa...“, ktoré boli uverejnené 26. marca 2008 v denníku Plus jeden deň v článku s názvom „Aj keď kradol, trest ho minul.“

Okresný súd uložil Spoločnosti 7 Plus povinnosť zaplatiť Jánovi Slotovi 3000 eur ako náhradu nemajetkovej ujmy a ospravedlniť sa za nepravdivé a dehonestujúce výroky a v ospravedlneniach uviesť formuláciu "uvedené výroky sa nezakladajú na pravde. Predmetným konaním Spoločnosť 7 Plus neoprávneným spôsobom zasiahla do zákonom chránených osobnostných práv Jána Slotu."

Spoločnosť 7 Plus je povinná odstrániť aj elektronickú verziu spomenutých článkov z archívu nachádzajúceho sa na jej internetových stránkach.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa SNS Jana Benková.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Ján Slota
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA neschválili rozpočet vlády na nový fiškálny rok
<< predchádzajúci článok
Trhy oslabili v Európe, USA aj v Japonsku

Ján Slota vyhral súdny spor za nepravdivé výroky - diskusné fórum čitateľov