11. januára 2014

Janus chcel remizu, kapitán Kovaľčuk ho zrušil

Na snímke vľavo Jaroslav Janus (Západ) a vpravo Juuso Hietanen (Východ) počas Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v bratislavskej Slovnaft aréne 11. januára 2014. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 11. januára (TASR) - Keby bolo podľa Jaroslava Janusa, sobotňajší Zápas hviezd v bratislavskej Slovnaft aréne, by sa neskončil po 60 minútach.

Brankár domáceho Slovana naskočil na ľad v 30. minúte a snažil sa "zariadiť" spravodlivú remízu v riadnom hracom čase, no to mu rýchlo zatrhol kapitán výberu Západu Iľja Kovaľčuk.

Západ v tretej tretine dominoval a v 52. minúte viedol už 16:11. Zdalo sa, že smeruje jasne za víťazstvom, no zrazu bolo rozdiel len dvojgólový.

Radosť kapitána výberu Západ Iľja Kovaľčuka, ktorý strieka šampanské po víťazstve 18 : 16 nad výberom Východu v Zápase hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v bratislavskej Slovnaft aréne 11. januára 2014. Foto: TASR/Martin Baumann
"Chcel som to zahrať na remízu," zasmial sa miláčik domácich tribún Janus.

"No prišiel za mnou Kovaľčuk a povedal, 'žiadna remíza, chytaj naplno, lebo chceme vyhrať'. Tak sme to dotiahli do víťazného konca," dodal gólman výberu Západnej konferencie, ktorá nakoniec zvíťazila 18:16.

Ako brankár sa vždy snaží pustiť za chrbát čo najmenej pukov, no tentoraz mu vysoký počet gólov nevadil: "Osobne som si to užil, síce padlo veľa gólov, ale o tom to je. Je to hlavne šou pre divákov a myslím si, že dnes to splnilo účel."

Aj keď išlo iba o exhibíciu, Kovaľčuk nechcel pripustiť nič iné ako výhru a pomstiť tak minuloročný neúspech, keď jeho tím prehral v Čeľabinsku s Východom vysoko 11:18. "Bolo dobré, že sme vyhrali, keďže vlani nám to nevyšlo. Bola tu skvelá atmosféra a výborná organizácia," uviedol.

Na snímke vľavo Miroslav Šatan a vpravo kapitán výberu Západ Iľja Kovaľčuk počas Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v bratislavskej Slovnaft aréne 11. januára 2014. Foto: TASR/Martin Baumann

Jeden z najlepších hráčov na svete si pochvaľoval aj spoluprácu v jednom útoku s Miroslavom Šatanom a Jonathanom Cheechoom. "Hralo sa mi s nimi dobre. Miro Šatan je legenda. Chceli sme, aby skóroval a nakoniec sa mu to podarilo," dodal.