Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2019

Japonsko od mája vytlačilo zo svojich vôd 318 rybárskych člnov z KĽDRJaponská pobrežná stráž vykázala od mája zo svojich vôd v Japonskom mori viac než 300 severokórejských rybárskych člnov. Informovala o tom v utorok agentúra DPA.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Tokio 18. júna (TASR) - Japonská pobrežná stráž vykázala od mája zo svojich vôd v Japonskom mori viac než 300 severokórejských rybárskych člnov. Informovala o tom v utorok agentúra DPA.


Členovia pobrežnej stráže spozorovali 318 severokórejských člnov, na ktorých sa plavili rybári, ktorí nelegálne lovili kalmáre vo výlučnej ekonomickej zóne Japonska pri polostrove Noto, uvádza sa v ich vyhlásení. Japonské hliadkovacie lode tieto rybárske člny zo zóny v Japonskom mori vytlačili.

Predstavitelia japonskej pobrežnej stráže rybárov zo Severnej Kórey opakovane vyzývali, aby územie opustili. Keď na ich výzvy nereagovali, na 50 člnov namierili vodné delá.

Keďže do oblasti severného a stredného Japonska v posledných rokoch vplával vyšší počet rybárskych člnov zo Severnej Kórey, pobrežná stráž na týchto miestach posilnila svoje hliadky.

Počet rozpadnutých drevených člnov severokórejských rybárov, ktoré more vyplavilo na pobrežie v severnom Japonsku, sa podľa údajov pobrežnej stráže v roku 2018 oproti vlaňajšku viac než zdvojnásobil a dosiahol rekordné číslo 225.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Program stability počíta s vyrovnaným hospodárením SR
<< predchádzajúci článok
SaS: Konanie štátnych Lesov SR je neakceptovateľné

Japonsko od mája vytlačilo zo svojich vôd 318 rybárskych člnov z KĽDR - diskusné fórum čitateľov