Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. júna 2011

Japonský premiér Naoto Kan možno v lete odstúpiJaponský premiér Naoto Kan pripúšťa odchod z funkcie do polovice augusta, pokiaľ parlament predtým odhlasuje kľúčové zákony o obnove krajiny po marcovom ...Zdieľať
bez nazvu Japonský premiér Naoto KanFoto: SITA/AP TOKIO 26. júna (WEBNOVINY) - Japonský premiér Naoto Kan pripúšťa odchod z funkcie do polovice augusta, pokiaľ parlament predtým odhlasuje kľúčové zákony o obnove krajiny po marcovom zemetrasení. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP, ktorá citovala predstaviteľov Kanovej Demokratickej strany Japonska (DPJ). Kan tento mesiac pripustil odchod z funkcie, podmienil to však schválením zákonov v oblasti rekonštrukčného úsilia a podpory obnoviteľných zdrojov energií. "Keď sa veci koncom júla alebo začiatkom augusta vyjasnia, myslím si, že budú splnené podmienky a premiér odstúpi," uviedol vysoký predstaviteľ DPJ Jun Azumi.

Japonská vládna koalícia minulý týždeň predlžila aktuálnu parlamentnú schôdzu o 70 dní do konca augusta. DPJ a jej partneri chcú schváliť rozpočtové zákony s dôrazom na obnovu častí krajiny postihnutých zemetrasením. Navrhovaná legislatíva počíta aj s vydaním dlhopisov, ktoré prispejú k financovaniu rekonštrukčného úsilia. Generálny sekretár DPJ Katsuja Okada uviedol, že pri schvaľovaní zákonov počíta s bezpodmienečnou podporou opozície.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od piatka sa začnú školákom dvojmesačné letné prázdniny
<< predchádzajúci článok
Tesco otvorí v Írsku nové obchody, zamestná 522 ľudí