Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. júna 2011

Tesco otvorí v Írsku nové obchody, zamestná 522 ľudíBritská spoločnosť Tesco, ktorá je tretím najväčším maloobchodným reťazcom na svete, otvorí v Írsku niekoľko nových obchodov a vytvorí 522 pracovných miest. Podporí tak ...Zdieľať
tesco Ilustračné fotoFoto: SITA DUBLIN 26. júna (WEBNOVINY) - Britská spoločnosť Tesco, ktorá je tretím najväčším maloobchodným reťazcom na svete, otvorí v Írsku niekoľko nových obchodov a vytvorí 522 pracovných miest. Podporí tak ekonomiku krajiny, v ktorej je miera nezamestnanosti jedna z najvyšších v Európskej únií. Spoločnosť Tesco v piatok informovala, že plánované otvorenie nových obchodov je súčasťou investície za 120 mil. eur, v rámci ktorej už spoločnosť otvorila v krajine v tomto roku 3 obchody a zamestnala 235 ľudí.


Miera nezamestnanosti v Írsku bola na konci prvého kvartálu na úrovni 14 %, znížila sa však zo 17-ročného maxima na úrovni 14,8 %, ktorú krajina evidovala ku koncu posledného kvartálu minulého roka. Vláda prognózuje, že miera nezamestnanosti zostane v tomto roku na úrovni okolo 14 %, pričom do roku 2015 sa pomaly zníži na 10 %.

Tesco, ktoré má vyše 5 tis. predajní v 14 krajinách, dosahuje približne 70 % tržieb a viac ako tri štvrtiny zisku vo Veľkej Británii. Spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje takmer 100 obchodov. So svojimi vyše 8 300 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonský premiér Naoto Kan možno v lete odstúpi
<< predchádzajúci článok
Na budúci víkend bude tradičná mariánska púť v Levoči