Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2011

JAR: Záplavy a búrky zabili aspoň 39 ľudíNajmenej 39 ľudí prišlo o život počas záplav a búrok, ktoré zasiahli východnú časť Juhoafrickej republiky (JAR), informovali tamojšie úrady. ...Zdieľať
juzna afrika pocasie Búrka v Kapskom mesteIlustračné foto SITA/APJOHANNESBURG 7. januára (WEBNOVINY) - Najmenej 39 ľudí prišlo o život počas záplav a búrok, ktoré zasiahli východnú časť Juhoafrickej republiky (JAR), informovali tamojšie úrady. Provinčný krízový štáb v piatok potvrdil, že 26 mŕtvych vrátane štyroch detí sú výsledkom zlého počasia vo vidieckej provincii Kapsko od polovice decembra 2010. V susednej provincii KwaZulu-Natal sa podľa polície utopilo šesť ľudí, keď oblasť minulý týždeň zasiahli záplavy.

Okrem toho tu v nedeľu blesky zabili siedmich ľudí. Hovorca krízového štábu John Fobian uviedol, že po celej krajine museli zo svojich domovov utiecť stovky ľudí po tom, ako záplavová voda zničila ich majetok a úrodu a odrezala od sveta celé farmy. Ako dodal, tým, že zrážky sú neobvykle bohaté, počet obetí živlu je toho roku "mimoriadne vysoký".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel muž, ktorý splodil 96 detí so 49 ženami
<< predchádzajúci článok
Súsošie sv. Cyrila a Metoda opäť niekto poškodil